Image default
Erkek Moda

Erkek ve Bakım

Günümüzde erkeklerin kendilerine yaptıkları bakım, kadınlarınkini gölgesine bırakmış durumda. Çevresi tarafından erkek, bu yeni hali ile bazen itici olarak nitelendiriliyor bazense kendisine yakıştırdığı için sempati ile karşılanıyor.

Bu yazımızda bir erkeğin tepeden tırnağa bakım için yapması ve yapmaması gerekenleri derledik.

Erkekte Bakım Nasıl Olmalıdır?

Erkeklerin kendilerine özen göstermesi önemli fakat bunu çaktırmadan yapmaları gerekiyor. Kaş aldırmak ya da botoks işlemleri yüzlerinde bağırıyorsa, bu görüntü çevresindeki insanların kaçması için nedendir.

Bakım denildiği zaman akla; dehaların kozmetik ürünlerini kullanan, yedi yirmi dört bakım salonlarından çıkmayan, aynı kılıkla ve tarzla dolaşan erkek kümesi akla gelmemelidir.

Erkekte Karşılaşılan Bakım Hataları Nelerdir?

Kirli sakal modası demek, kirli saç ve sakalla ortalıkta dolaşmak demek değildir. Hafif bir sakal ya da uzun bir sakal kişiye karizmatik bir görüntü sağlayabilir ama bakımlı ve temiz olmak kaydıyla.

Jöle ve benzeri ürünler saçları yağlı gösterecek şekilde kafaya sıvanmamalıdır. Bu görüntü gerçekten kaçınası bir durum oluşturmaktadır.

Kullanılan parfüm miktarı tıraş losyonu ile banyo yapmış gibi bir intiba bırakmamalıdır. Ayrıca suyla temassızlık ve aşırı parfüm, toplu taşıma araçlarında felaketin simgesi halini almıştır.

Bakımlı ve Cool Bir Görüntü İçin Erkekler Ne Yapmalıdır?

İlk bakışta erkekte dikkat çeken temizliktir. Temiz olmak bakımlı olmanın ilk kuralıdır. Tertemiz bir gülüş ve bakımlı saçlar ve temiz tırnaklar ilk dikkat çeken ve kabul gören özelliklerdir. Tabii duruma göre giyinmeyi unutmamak gerekir.

Hafif sakallı bir görüntü erkek modasında trend olarak bu yılda devam etmektedir. Ayrıca uzun saçları taşıyabilen erkekler saçlarını uzatabilir. Bu da ayrı bir bakım ister.

Erkek vücudunun biraz kalıplı olması da tercih edilen özelliklerden biridir. Bunun için spor yapmak hem sağlık hem de çekicilik için neden olmasın?

Aşırı bakım ve aşırı bakımsızlık aşırı iticilik demektir. Her şey kararında olmalıdır. ”Azı karar çoğu zarar” lafı boşuna söylenmemiştir. Tüm erkekleri dozunda bakımlı ve tertemiz olmaya davet ediyoruz. Tüm anlattıklarımız kararında olmak şartı ile erkek ve bakım kelimelerinin yan yana konmasında bir sakınca olmadığının kanıtıdır.

Benzer Yazilar

Quiksilver Board Sort

Ahmet DOĞDU

Erkek Giyim Kış Modası

Ahmet DOĞDU

Capri Giymek Her Erkeğe Yakışır mı?

Ahmet DOĞDU

Takım Elbise ve Gömlek Uyumunda Dikkat Edilecekler

Ahmet DOĞDU

Erkeğin Güzellik Sırrı: Sakal

Ahmet DOĞDU

Mango’nun Kalabalığına Artık Erkeklerde Karıştı

Ahmet DOĞDU