Image default
Genel

Erkek ve Sakal

Erkek denilince sakal ve bıyık geliyor. Eskisine göre sakallar artık farklı bir boyut kazandı. Erkekler kendilerine farklı tipte sakal kestirmeye başladı. Kadınlara sakallı erkek mi sakalsız erkek mi diye sorulduğunda sakallı erkek cevabı çoğunlukta. Artık modası bile var sakalların. Size biraz anlatayım. Gündelik hayatta sakallar sokakta çok farklı modeller göreceksiniz. Sokak sanatçıları serbest saç sakal stilleriyle anında göze çarpacaktır.

Sakallar ve Türleri

erkek-sakal-turleri.jpg

Sakallı erkek modası hakkında bahsedecek olursak:

  • Komple sakal bana kalırsa biraz yaşlı işi gibi duruyor. Olgun bir yaştaysanız çekici olabilir ama eğer gençseniz sizin için biraz saçma kaçacaktır.
  • Kirli sakal baya bir eğilim olmaya başladı. Dergi kapaklarındaki erkeklerin çoğunluğu kirli sakalı tercih etmiş durumda. Kirli sakallı erkek modaya uyan bir erkek günümüzde. Yalnız dikkat edin kirli sakalı korumanız gerekir. Sakalınızın boyuna dikkat etmelisiniz.
  • Uzun favoriler artık eskilerde kaldı. Eskilere dönmek veya eski tarzda takılıyorsanız kullanabileceğiniz bir model. Bana sorarsanız kurt adam gibi görünüyorsunuz.
  • Keçisakalının geçmişi eskilere uzanıyor. Doksanların vazgeçilmez sakalıydı. Ama şimdilerde daha çok akademisyenler, profesörler, doktorlar kullanmakta. Keçi sakallar hala kullananlar var.
  • Çeneyi saran sakal hemen gözünüze çarpıyor. Bu sakalları kendinden emin kişiler kullanmalı; çünkü enteresan bakışlar üzerinde olacak.

Sakallı mı Sakalsız mı?

erkeklerde-sakal-olmali-mi.jpg

Sakalsız yakışıklı erkek var mı? Tabii ki de vardır. Ama söyle düşünün erkeğin bir çekiciliği vardır bu çekiciği sakallarıdır. Kişiliğini anlarsın sakallarından. Baban, sevgilin sakallıysa sinirlediğini, sevindiğini sakallarına dokunmasıyla anlarsın. Sakalsız erkek makyajsız bir kadına benzer. Kadın rujuyla, fondöteniyle kendine maske oluşturur. Erkeğin maskesi ise sakalıdır. Gerektiğinde onun arkasına saklanır. Kendini sakalıyla ifade etmeyi sever. Erkek sakallarını şekilden şekle sokar, kendini arar sakalında. Erkekler sakallarını çıkmasını dört gözle bekler. Sakalları gençliğe bir adım daha yaklaştırır. Sakal kendine güven verir. Yaşlı kendine karizmatiklik, genç ise tarz kazandırır.

erkek-sakal-onerisi.jpg

Sakal artık günümüzde erkeklerin modası haline geldi. Sakal neredeyse saçın önüne geçmeye başladı. Saçsız erkekler daha çok kullanmaya başladı. Kızlar sakalsız erkekleri olgun bulmamaya başladı. Sakal olgunluk ve sorumluluk sahibi bakınca güven veren erkek modeli haline geldi.

Sonuç olarak erkekler güçlerini artık sakallarından almaya başladı. Yeni düzende sakal şarttır.

Benzer Yazilar

Bakımlı Bir Erkek Olmanın İpuçları

Ahmet DOĞDU

Erkekleri Cinsellikten Soğutan 5 Kadın Davranış

Editor

Kadınlar Uyarıyor Giyiminizde Asla Ama Asla Yapmamanız Gereken Yanlışlar

Ahmet DOĞDU

Erkekler Ne Söyler, Kadınlar Ne Anlar?

Moto3 Yarışlarını Kazanan İlk Türk, Can Öncü Kimdir?

Editor

2017 Yılı Başlamadan: 2016 Yılının En Cool Çiftini Seçtik

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz