Image default
Kapak

Erkek Yemek Yapar Mı?

erkek yemekGenellikle bu tip kanılar bizleri her zaman düşündürmüştür değil mi? Bir erkek yemek yapmalı mı? Veya nasıl nasıl yemek yapıldığını öğrenmeli mi? Erkek adam yemek mi yapar? Babam böyle pasta yapmayı nereden öğrendi? Sorular, konular, tartışmalar. Ve dahası ile ilgili pek çok ayrıntı. Bu konularda sizler için, genellikle var olan kanılar, yıkılması gereken kanılar ve benzeri pek çok düşünce sistemi sunmayı planlıyoruz.  Açık söylüyorum bir erkek hem yemek yapmalı, hem de nasıl yapıldığını mutlaka öğrenmeli. Neden mi? Hayat bu! Bazen öyle durumlarda kalırsınız ki bu sizi mecbur kılar. Bazen dost meclislerinde bu konu açılır ve kimi yemek yaptığını, kimi de bu konuyla alakası olmadığını, hatta erkek adam yemek mi yapar diye çıkışanlar olur. Hayatın cilvesi midir nedir bu çıkışları yapanların birçoğunu daha sonra yemek yaparken, tarif sorarken bulursunuz. Hepimiz aile yapımız gereği annelerimiz daha sonra eşlerimizin yemek görevini aldığı bir yapıda yaşadık veya yaşıyoruz. Ama bu ömür boyu bir garanti de değil. Ailemiz annemiz babamız ömür boyu bizimle olacak değiller. Boşanma oranları günden güne artıyor veya bekârlık yaşam koşulları gereği uzayabiliyor. Bir şekilde yalnız kalan bir erkek olarak bu sorunla karşılaşabilirsiniz. Yok kardeşime giderim, teyzeme, arkadaşıma giderim diyenlere de nereye kadar! Artık geniş aile yapılarından çok çekirdek aile modeli gelişti derken, olaylar biraz daha büyümeye başladı aslında arkadaşlar.

 

Erkeğin Yemeği, Erkek Yemekleri Gibi!

“Lokantaya giderim”  yahut “dönerciden söylerim yahu!” diyenler olabiliyor,  tamam da nereye kadar. Günde 3 öğün lokantada yemek bu ekonomik koşullarda adamı çarpar (gerçekten de çarpar. Bir süre sonra çarpılırız). İmkânı olanlar için zaten bir şey diyemeyiz hatta aşçı bile tutabilirler. Ama en azından en kötü şartları da bir erkek olarak düşünmek gerekir. Çevremde eşi vefat etmiş yalnız kalan yaşlı insanlar var. İnsan bu durumda kendini düşündüğünde biraz çarpılıyor açıkçası ama dediğim gibi hayat bu. Bu sadece dul erkeklerin için değil, işi için yerini değiştirmiş, bekâr kalmışlar, öğrenciler için de söz konusu. Bizim öğrencilerimiz genellikle makarnaya talim olur. Oysa ucuza yemek yapmayı bilenler için günlük protein ihtiyacını karşılayacak sağlıklı temiz yemekler kolaylıkla yapılabilir.

 

İşte Sitemizin Okuyucularına Bir Sır!

 

Türk mutfağının geneli aynı yapıda uygulanan bir sisteme sahip bunu unutmayınız efendim! Sakın ha. Çünkü olay şu,  yağ ile başlar, soğan ilave edilir, et varsa eti konulur, daha sonra kullanacağınız ana malzeme eklenir, biraz salça ve en son su katılması ile biter. Hangi yemekler mi? Kuru fasulye, bezelye, nohut ve vb. her türlü tencere yemekleri. Pilavlar bile bu şekildedir, sadece yağ ardından pirinç biraz kavrulması ve üzerine su. Yemeklerin yüzde 90’ı bu şekildedir. İnanın bana böyledir. Tabi kendi estetiğinizi yaratabilir, kendi kreasyonlarınıza yemek tasarımlarını da ekleyebilirsiniz bir farklılık ile. Ama şu var, bence kendinizi bu aşamada geliştirmelisiniz!  Mangal konusuna girmiyorum bile. Bazen kadınların mangal yaptığı sahneleri görüyorum, kadının mangal yapması da ne demek tövbe! Sözün kısası ister şartlar gereği, ister eşinize ister sevgilinize yemek yapın ve yemek yapmayı mutlaka öğrenin arkadaşlar. Bu konuya ayrıntılı olarak gireceğimi bilmenizi istiyorum. Erkeksen gel editörü olarak, olaya bizzat el atma düşüncem var!

Benzer Yazilar

Baba İçin Alına En Güzel Hediyeler

Ahmet DOĞDU

türk filmleri 2012

Ahmet DOĞDU

Absent Çeşitleri ve Ülkeleri

Ahmet DOĞDU

Sinemanın En Beğenilen Vampir Filmleri

Ahmet DOĞDU

Erkekler Kadınların İlk Neresine Bakar?

Editor

CMYLMZ DİAMOND ELİTE PLATİNUM PLUS HAKKINDA BİRKAÇ SÖZ

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz