Image default
Erkek Moda

Erkekler Alışverişte Nelere Dikkat Eder ?

Alışveriş mekanlarında gördüğümüz erkeklerin bir çoğu kadınlar kadar vakkitlerini mağaza mağaza dolaşarak harcamazlar. Alacakları önceden belli olan erkekler çoğu zaman nokta atışı yapar kıyafetini seçer ve soluğu elektonik aletler satan dükkanların içinde bulursunuz. Almayacağı bir telefon yada televizyonun özellikleri için dakikalarca satış temsilcisi ile sohbet eden erkekler, iş kıyafet almaya gelince bedeni kendisine uysun kullanışlı olsun ve göze hoşgelsin inceleme yapmadan alır ve kasa önüne gider.

erkeklerde-alisveris

Erkekler Görür Alır ve Çıkar

Erkek ve alışveriş konusu genellikle birbirine zıt iki kelimedir. Örneğin bir bayanı kız kıza alışverişe çıkarken görme olasılığınız %90 iken erkeklerde bu oran genellikle %30’larda seyreder buda alınacak ürün teknolojik bir alet olursa gerçekleşir. Erkeklerin çoğu alışverişe ya eşleri  yada anneleri ile çıkar özellikle kıyafet seçiminde çok iyi olmayan erkekleri öyle saatlerce mağaza mağaza dolaşırken de göremezsiniz. Onlar için bu dolaşma ve gezme işlerini ya anneleri yada eşleri yapar. Erkeklerin bir çoğunun mağazada harcayacağı maksimum zaman dilimi on dakika ile sınırlıdır. Bu zaman dilimi kasada kuyruk varsa biraz daha uzar. Çünkü erkekler alışverişte kıyafet seçimi için öyle saatler harcamaz bakar görür beğenir beni varsa dener alır ve çıkar. ”Şu ürün daha mı iyi bunu mu alsam acaba” gibi sorular aklına bile gelmeyen erkekler neye ihtiyacı varsa ona para harcar.

alisveriste-erkekler

Erkeklerin Cazip Mekanı Teknoloji Mağazaları

Erkekler için alışveriş çoğu zaman para ve zaman kaybından başka bir şey değildir. İhtiyaç dışında var olan elbiselere ve ayakkabılara yenilerini eklemenin mantıklı olmadığını düşünen erkekler, teknolojinin son ürünleri ile karşılaşınca farklı bir hal alır. Teknoloji mağzalarını her alışverişte uğrak noktası yapan erkekler bıraksanız saatlerce almayacakları ürünler hakkında bilgi alır ve taksitlendirme şartlarını konuşur. Teknoloji mağzalarında alışveriş mantıklarını yitiren bir çok erkeğin buradan çoğu zaman eli dolu çıktığıda olur. Çünkü erkeğin tek alışveriş çılgınlığı yaptığı alanlar teknolojik cihazların satıldığı mağazalardır.

Alışveriş merkezlerine girdiğinizde erkek mağazalarının ne kadar az olduğunu da hemen fark edersiniz. Çoğu mağaza erkek ve kadın reyonlarını birbirinden ayırdığı için kadın reyonlarındaki itiş kakışa karşın sakinliğini koruyan erkek reonlarına da yine kadınlar hakimdir. Bir erkeği kendisi için alışverişe çıkılmış olsa dahi bir köşede oturmuş eşinin çantasını tutarken ve sıkılgan bir tavırla görmeniz yüzde yüzdür.

Benzer Yazilar

Yılbaşında Bir Erkek Nasıl Giyinmelidir?

Ahmet DOĞDU

Yeni Moda: Vücuda Oturan Takım Elbiseler

Ahmet DOĞDU

Kotun Altına Hangi Ayakkabı Girilir

Ahmet DOĞDU

Alternatif Arayanlar için Fred Perry Erkek Tişört Modelleri

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Giyimde Renk Uyumu Araması

Ahmet DOĞDU

David Beckham Saç Modelleri

Editor

Yorum Yaz