Image default
Vajinalog + 18

Erkekler De Çoklu Orgazm Olabiliyormuş

Erkek orgazmı nasıl olur sorusu cinsellik açısından önemli bir sorudur. Erkek orgazmı her zaman kadın orgazmına göre daha basit olarak düşünülür. Eskiden kadınların farklı orgazm türleri olduğu erkeklerin ise tek bir orgazm türü olduğu kabul edilirdi. Fakat son dönemde yapılan çalışmalar özellikle ereksiyon, boşalma ve orgazm kavramlarına farklı bir bakış açısı getirdi. Boşalma orgazm halinde iken bir miktar meninin vücuttan atılmasıdır. Orgazm ise ereksiyon anında hazzın yükselmesiyle birlikte yaşanan histir. Biri fiziksel diğeri duygusaldır. Normalde erkeklerde orgazm olunmasıyla birlikte boşalma yaşanacağı zannedilirdi. Fakat şu anki araştırmalar, bazı erkeklerin ereksiyonun zirvesinde olmadan da boşalabildiğini göstermiştir. Bu durumda orgazm anında erkek boşalmaz ve ereksiyonun gerilemeye başladığı bir anda boşalım gerçekleşir. Çoklu orgazm ise bunun tersini anlatır.

erkekler-de-coklu-orgazm-olur-mu.png

Çoklu Orgazm Yöntemi

Orgazm anlarında boşalmayan erkek, ereksiyonun seviyesini hep daha yukarı çıkarır ve son orgazmla birlikte güçlü bir boşalım yaşar. Böylece boşalmasını geciktiren erkek ereksiyon süresini uzatarak cinsel ilişkiden aldığı zevki arttırmış olur. Partnerini de daha fazla tatmin edebilir duruma gelir. Çünkü erkek orgazmına boşalma eşlik ederse erkek, bir süre cinsel isteğini arttırmak için dinlenmek durumundadır. Kadınlarda buna gerek yoktur. Kadınlar ereksiyon halinde uzun süre kalabilirler. Bu açıdan erkek çoklu orgazmı kadınların cinsellikten alacağı zevki de destekler.

Çoklu Orgazm Nasıl Yaşanır?

erkeklere-ozel-coklu-orgazm.jpg

Peki, bir erkek çoklu orgazmı nasıl öğrenebilir? Aslında erkekler açısından kendi cinselliği üzerinde kontrol sağlamasını sağlayacak bazı yöntemlerle çoklu orgazm ulaşılabilir bir şeydir. Erkekler öncelikle kendini daha iyi tanıyarak başlamalıdır. Tam olarak hangi noktada boşalacaklarını tahmin edebilir ve bazı haz değişim noktalarını iyi tanırlarsa bunu başarabilirler. Kendi üzerinde bu tarz bir kontrol kazanırlarsa boşalmadan önce kendini kontrol edebilir ve cinsel gerilimi koruyarak bu süreci uzatabilirler. En sonunda orgazma eşlik edecek boşalma daha güçlü olacak ve alınan haz da daha fazla olacaktır.

Çoklu Orgazm için Bunlara Dikkat

erkeler-icin-coklu-orgazm-nasil-olur.jpg

Çoklu orgazm yaşayabilmek için bazı temel kuralları şöyle sıralayabiliriz:

  • Erkeklerde orgazmın belirtileri iyi anlaşılmalıdır.
  • Cinselliği tabu olarak görmemelisiniz. Dolayısıyla cinsel konularda kendinizi tanımalı ve sorunlarınız olursa çözmeye çaba harcamalısınız.

  • Mastürbasyon, erkeklerde kendi üzerinde kontrol kazanmalarını sağlar, dolayısıyla çoklu orgazm için yararlıdır.

  • Zihinsel uyarışlara açık olmak ve cinselliği zihinde başlatıp beslemek ereksiyonu korumada etkilidir.

  • Erkeklerde belli kasların kuvvetlendirilmesi de yararlıdır.

  • Farklı pozisyonları kullanmak ve seçenekleri genişletmek de ereksiyonu üst seviyede tutar.

Benzer Yazilar

Mini Etek Vol.1

Ahmet DOĞDU

Yoga Yapmayan Erkek Kalmayacak Vol.5

Ahmet DOĞDU

Ön Sevişmede Asla Yapılmayacak 3 Şey

Ahmet DOĞDU

Kadınları Mutlu Etme Garantili 5 Hediye

Editor

Cinsel Yaşamınızı Canlandırma Yolları

Ahmet DOĞDU

Sertleşme Sorununa En Doğal Çözümler

Yorum Yaz