Image default
Erkek Sağlık

Erkeklerde Diyet

Yaşadığımız toplumda biz erkeklerde de obezite sorunu çok artış göstermiştir. Kadınlara oranla erkeklerde bel çevresinin kalın olması daha yüksek seviyelerde. Bu sorun görsellikle beraber birçok sağlık problemlerine neden olur. Bu sorunlardan kurtulmak için erkekler nasıl bir diyet uygulamalı? Nasıl bir yol izlemelidir sorusuna gelin cevap arayalım:

Öncelikle erkeklerin metabolizması kadınlara göre daha farklı çalışır bu nedenle kadınlarda uygulanan diyetler erkeklerde çözüm olmayabilir.

DİYETTE ERKEKLER DAHA BAŞARILI

Diyetin olumlu sonuçlar doğurması için kararlı olmak gerekir. Diyet yapma konusunda erkekler kadınlara oranla daha başarılı olur. Ayrıca erkekler kadınlardan daha hızlı kilo verirler. Kas kitleleri kadınlardan daha yüksek olur ve kas kitlesine bağlı olarak metabolizmaları da daha hızlı çalışır. Bu sebepten dolayı kilo vermeleri daha başarılı olur. Aynı zamanda kadınlardan çok besin tüketir ve kadınlara oranla daha çabuk forma girerler.

Fiziksel açıdan yapılan aktiviteler ve egzersizler diyet konusunda kadınlardan bir adım önde olmalarını sağlar. Erkekler az yemelerini gerektiren diyet şekillerini tek yöntem olarak kullanmaktansa egzersizlerle diyete destek vererek daha çabuk zayıflar.

KİLO VERMEK GİBİ KİLOYU KORUMAK DA ÖNEMLİ

Diyet uygulayarak kilo veren kişiler bu sürecin yavaş yavaş ilerleyeceğini, düzenli ve sağlıklı kilo vermesi gerektiğini bilmelidir. İdeal kiloya kavuştuktan sonra ki dönem de çok önemlidir. Eğer 1 – 2 yıl ideal kilo korunmaz ise gelecek kilolar daha tehlikeli ve kalıcı olur. Diyet yapan kişilerin sabahları mutlaka aç karnına tartılması gerekir. Birde kişi vücut yapısına uygun diyet seçmelidir. Kilo vermek için seçilen diyet çok önemlidir.

Benzer Yazilar

Yatak fantezileri cinsel karakteri yansıtıyor!

Ahmet DOĞDU

Santim Değil Uyum Önemli

Ahmet DOĞDU

Varikosel Hastalığı Nedir? Belirtileri ve Tedavisi Nasıldır

Editor

Sigarayı Bırakma Yolları

Ahmet DOĞDU

Burçlarına Göre Kadınları Etkileyin

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Düğün Öncesi Sendrom Olur mu?

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz