Image default
Erkek Sağlık

Erkekler de Pilates Yapar

Son yıllarda sağlıklı yaşamı trend haline getiren akımlardan birisidir pilates. Erkekler pilatese karşı biraz önyargılı olsa da bu durum gitgide değişiyor. Özellikle günlük hayatın temposu sebebiyle vakit veya enerjisini vücut geliştirme veya halı saha maçlarına ayıramayan erkeklerin tercihi olmuş durumda. Diğer sporlara nazaran daha dingin ve hafif bir tempoya sahip bir spor olan pilates aynı zamanda vücudu da daha uzun vadede de olsa geliştirip güzelleştiriyor. Böylece vücut geliştirme salonlarında harcanan vakit ve efor olmadan da erkeklerin vücut geliştirebileceği bir alan oluşturuyor. Aynı zamanda içinde bir yaşam tarzı barındıran bu spor sağlıklı beslenmeyi de gerektiriyor ve böylece daha dinç ve güçlü hissediyorsunuz. Erkek için pilates programı belirlendikten sonra, diyeti ve çalışma saatleri de belirlenir ve kendinizi daha güçlü ve enerjik hissedebileceğiniz pilates macerasına başlayabilirsiniz.

 

erkek-pilates-egitmeni

 

Erkeklerin Pilatese Karşı Önyargıları

 

Erkekler tarafından önyargı ile karşılanan bir spor pilates demiştik. Bu önyargılar genellikle pilates kıyafetleri ve kadın ağırlıklı bir alan olmasından kaynaklanıyor. Baktığınızda kıyafetleri genellikle tayt şeklinde dar kıyafetler olması sebebiyle erkekler bu sporu daha kadınsı buluyor. Fakat pilates yapan beylerin vücutlarını gördüklerinde bu önyargıların yersiz olduğunu düşünebilirler. Zira ne giydiğinizin pek önemi yok seksi ve kadınlar tarafından arzulanan bir bedene sahip olmak her erkeğin istediği bir durumdur. Pilates bunun yanı sıra kadınların ağırlıklı olduğu bir alandır ve sosyalleşmek yeni ilişkiler kurmak isteyen beyler için harika noktalardır pilates salonları. Böyle düşününce önyargılarını kıranlar için pilatesin erkeklere faydaları saymakla bitmiyor.

 

Çekingen Beyler için Erkek Pilates Hocaları

 

Erkekler önyargılarını kırdıklarında bile yadırganmaktan korktukları için bazen çekinebilirler. Fakat şu anda pek çok erkek pilates eğitmeni bulunuyor ve böyle beylere özellikle bunu tavsiye edebiliriz. Bunun dışında olarak bu erkek pilates eğitmenleri erkek pilates meraklılarının işlerini kolaylaştırıyor. Erkeklerin vücut geliştirme ve vücut güzelleştirme çabalarını ön plana çıkaran erkek pilates eğitmenleri özellikle bu konularda erkeklere yardımcı oluyor ve kadınların çekici bulduğu kaslı bir vücuda kavuşmalarını sağlıyor.

Benzer Yazilar

Türkiye’de Bulunan Erkek Bakım Ürünleri

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Orta Yaş Bunalımı

Ahmet DOĞDU

Hangi Ünlü Erkekler Estetik Tercih Ediyor?

Ahmet DOĞDU

Personel Training ile Kaslı Bir Vücuda Sahip Olun

Ahmet DOĞDU

Sigarayı Bırakma Yolları

Ahmet DOĞDU

Erkekler İçin Kaş Bakımı

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz