Image default
FelsefErkek

Erkekler Duygularını Neden Belli Etmez?

İnsan olarak hepimizin duyguları var. Bizleri ayakta tutan ve hayatımızı anlamlandıran şey duygularımızdır. Duygularımız düşüncelerimiz  bizim soyut kavramlarımızı ifade eder yani yaşadığımız üzüntü , sevinç, ağlama gibi duyguları bizler için olmazsa olmaz soyut kavramlardır. Fakat duygu kavramı zaman zaman erkek ve kadınlar için değişebilir. Kadınlar duygularıyla hareket eden varlıklardır ancak erkek için duyguyu ön plana çıkarmak her zaman mümkün olmayabilir. Çünkü bu durum erkeklerin doğasıyla alakalı bir durum. Evet konumuz aslında erkekler aslında durum o kadar karmaşık değil. Erkekler genellikle doğası gereği belirli kalıplara sokulmuştur. Erkeklerin kadınlara oranla biraz daha güçlü bir yapısı olması pratik düşünmeleri duygularıyla hareket etmemeleri erkeklerin duygularını saklamasında etkili olan sebepler arasında yer alır. En çok merak edilen konulardan bir tanesi erkekler neden duygularını belli etmez?

duygularini-gizleyen-erkekler

Neden Duygularını Hep İçinde Yaşar?

Erkekler hoşlandığını neden belli etmez? Esasında toplumda ’Erkekler ağlamaz’ , bazı zamanlar ‘sen erkek adamsın sana bir şey olmaz’ gibi kalıplar erkekleri acısa da içine at moduna sokmuştur. Erkekler bu kalıba sokuldukları için ağlayan erkeklere sulu gözlü kadınlara yumuşak davranan erkeklere light gibi lakaplar takılmalarından hoşlanmadıkları için sürekli bir sert görünme çabası içindedirler. Bazı kadınlar için duygularını belli etmeme çabası kadınlar içine cazibeli gibi görünse de aslında durum tam olarak erkeklerin kendilerini güçlü gösterme çabası diyebiliriz.

Erkekler aslında sen aslansın, ağlamazsın erkek adam acısa da belli etmez gibi beyine aşılanan komutlarla yaşarlar. Evet bazı kadınlar bunu karizmatik bulur ama bazıları ise şikayet eder. Erkekler güçlüdür güçlü görünmek isterler duygularını açığa vurmak istemezler kısacası soğan erkeği olmak istemezler. Dolayısıyla erkekler her zaman güçlü durmayı kendilerine bir ilke edinir.

erkeklerin-duygulari

Duygularını Gizleyen Erkek Nasıl Davranır?

Duygularını gizleyen erkek aslında ifade olarak duygusunu belli eder ancak bunu içinde yaşadığı zaman inkar ederse anlayın ki o erkek duygularını gizliyor. O yüzdendir hep gözüme toz kaçtı bişey yok biraz hastayım gibi bahaneler.

Diğer Bir Konu İse Erkekler Aşık Olduğunu Neden Gizler?

Öncelikle bu konu kişiden kişiye göre değişebilir ancak erkeklerin aşık olduğu kadınlara açılamama problemi buradan gelir. Erkek biraz gururundan aşık olduğunu gizleyebilir.

Benzer Yazilar

Kadınlar Ne Duymak İster?

Bir Kadından ‘Zeki Erkek’ Tanımı

Ahmet DOĞDU

Arabasına Aşık Erkekler

Ahmet DOĞDU

Erkekler Neden Cinselliğe Daha Düşkün ?

Ahmet DOĞDU

 Evliliğe Hazırlanın!

Ahmet DOĞDU

Kadın Erkek ilişkileri

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz