Image default
Erkek Moda

Erkekler En Çok Hangi Kokuyu Kullanıyor?

Etkileyici ve kalıcı kokular tercih eden erkeklerin çoğu, bir kere benimsedikleri kokudan öyle kolay kolay vazgeçemezler. Kadınlar kadar kokulara karşı aşırı ilgisi olmayan erkekler genellikle bergamot ve odunsu kokuların yanısıra baharat kokularına yönelirler. Karşı cinsi etkilemekten öte günlük bakımla özleştirilerek kullanılan kokular son zamanlarda artan bakımlı erkeklerin vazgeçilmez unsurları arasında birinci sırada yer aldı. Kokular karşıda bulunan kişiyi etkilemenin yollarından bir tanesi olduğunu yarım asır öncesinde keşfeden erkekler,kadınlara has olduğunu düşündüğü kokuları artık kendi yaşamının bir parçası haline getirdi.

erkeklerin-sevdigi-kokular

Kalıcı ve Etkileyici Erkek Kokuları

Kadınların bir erkekte dikkat ettiği ilk nokta erkeğin kokusu olduğundan bu bilinçe ulaşan çoğu erkek son zamanlarda parfüm kullanımına ağırılık vermeye başladı. Traş sonrası kullanılan kolonyadan öteye taşınan koku kullanma alışkanlıkları şimdi parfümler arasında kendi tenine en uygun olanını belirlemeye kadar taşındı. Koku seçme konusunda oldukça titiz davranan erkekler kişiliklerinide ortaya koyan kokuları kullanmaktan yana olurken ,seçtikleri etkileyici ve kalıcı kokuları ömür boyu üzerlerinde taşırlar.

Her Kokunun Farklı Bir Anlamı Var

Asırlardır yapılan araştırmalarla kokuların insanlar üzerindeki etkisi ortaya konurken, kadınların kokuları kullanma sıklığı son yüz yılda erkekler de görülmeye başlandı. Her kokunun farklı bir manası ve farklı bir etkisi olduğu konusunda bilince varan erkeklerde iş toplantılarında ayrı sosyal hayatta da farklı kokular kullanmaya başladı.

erkek-parfum-tercihi

Kokuların Dili

Birbirinden değişik kokuların yarattığı hisler nedeniyle tercih edilen kokuları kaleme alırsak, Oryantal ve amber kokuları, seksi ve egzotik sinyaller verirken kişide cesur, gizemli ve maskülen bir his uyandırıyor.Özgüveni tam ve hedefe odaklı hareket eden ve daima başarı ile sonuçlanan ilerin adamı olan erkeklere has bir koku olan bergamot ve portakal çiceği kokuları amber ve miskle birleşince ilginç ve unutulması zor kokular yayıyor.Daha hafif kokulardan hoşlanan freshlikten yana olan erkekler içinde çeşitli markaların birbirinden farklı kokuları da bulunuyor.

Ne istediğini bilen güçlü kişilik sahibi erkeklerin en çok tercih ettiği kokular arasında bulunan sandal ağacı kokusunun yanında lavanta da erkekler arasında sıkça kullanılan kokulardandır. Eğlenceli ve neşeli karakterleri temsil eden vanilya ve turunçgiller kokularıda genç ve dinamik yapıya sahip erkeklere hitap eden kokulardandır.

Benzer Yazilar

Kadınlar İçin Daha Çekici Olmak Mı?

Ahmet DOĞDU

Doğru Giyinmek İsteyen Erkekler Buraya!

Editor

En Tarz Kot Ceket Kombinleri

Erkeklerde Tulum Modası

Erkekler için Bileklik Modelleri

Ahmet DOĞDU

Damatlık Modelleri

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz