Image default
Erkek Sağlık

Erkekler En Çok Nerelerine Estetik Yaptırıyor?

Son yıllarda dış görünüşe kadınlar kadar erkeklerde önem vermeye başladı. Fiziksel görünüme verilen önem estetik operasyonlara da talebi de oldukça arttırmaya başlamıştır. Özelliklede ülkemize estetik operasyonlardaki başarılar nedeniyle yurtdışından operasyon geçirmek için sürekli turist gelmektedir.

Günümüzde neredeyse kadınların yarısı estetik operasyon geçirmektedir. Tabi bu durum sadece kadınlarda değil erkekler içinde aynı hal almaya başlamıştır. Son dönemle de estetik operasyona ihtiyaç duyup yaptıran erkek sayısı oldukça artış göstermektedir. Erkekler genellikle estetik operasyonlarda hızlı ve doğal bir sonuç gerektiren işlemlere yönelmektedirler.

Burun Ameliyatı

Burun ameliyatı kadınların olduğu kadar erkeklerin de en sık yaptırdığı operasyonlardan biridir. Burun ameliyatları erkeklerde kadınlara yapılan ameliyatlardan daha farklı bir şekilde yapılmaktadır. Yani estetik ve anatomik farklılık göz önünde bulundurularak operasyonlar yapılmaktadır.

Meme Küçültme ve Liposuction Operasyonları

Meme küçültme erkeklerin çok sık başvurduğu operasyonlardan biridir. Göğüs bölgesindeki yağ operasyonla alınarak normal ve estetik bir görünüm sağlanmaktadır. Yine yağ aldırma dediğimiz teknik olan liposuction erkekler tarafından çok tercih edilen bir yöntemdir. Üçgen ve atletik bir görünüme kavuşmak çoğu erkeğin hayalidir. Bu hayali gerçekleştirmek ise artık günümüzde hiç de zor olmamaktadır. Son teknoloji cihazlar ve profesyonel uzmanlar sayesinde etkili ve hızlı sonuç almak mümkün hale geldiği için erkekler tarafından en çok tercih edilen estetik operasyonlardan biridir diyebiliriz. Özellikle göğüs ve karın bölgesindeki işlemler erkekler tarafından tercih edilen operasyonlardandır.

Saç Ekimi

Saç dökülmesi eskiden beri erkekler arasında ciddi bir sorun olmaktaydı, özellikle de kel kalma korkusu erkekler de ciddi travmaya sebep olabilmekteydi. Fakat artık saç ektirme yöntemi sayesinde işlem hem kolaylaşmış hem de etkili sonuçlar alınması bakımından oldukça rağbet görmeye başlamıştır. Saç ektirme operasyonları sanırım erkekler arasında günümüz de en rağbet gören operasyonlardan biri haline gelmiştir diyebiliriz. Kafa arkasından yani ense bölgesinden ve göğüs bölgesinden alınan saç kökleri, saçsız olan yerlere ekilerek işlem yapılmaktadır. Seanslar şeklinde uygulanan saç ekimi operasyonları başarılı sonuçları sayesinde talebi her geçen gün artmaktadır.

Göz Kapağı Düşüklüğü ve Göz Torbası

Göz kapağı düşüklüğü ve göz torbası aldırma operasyonları da erkeklerin sıkça yaptırdıkları işlemlerdendir. Daha genç ve dinç bir görünüme sahip olmak isteyen erkeklerin sıkça başvurduğu estetik operasyondur.

Kulak ameliyatı

Kepçe kulak diye tabir edilen kulak tipi çoğu kadını rahatsız ettiği gibi erkeklerinde rahatsız olduğu bir durumdur. Bu nedenle kepçe kulak ameliyatları da erkekler tarafından tercih edilen operasyonlardandır. Lokal anestezi yöntemi ile yapıldığı için operasyon geçiren hasta aynı gün evine gidebilmektedir. 15 gün gibi kısa bir sürede de istenilen görünüme kavuşmaktadır.

Koltuk altı terlemesi

Toplum içerisinde en çok şikayet edilen durumlardan biride koltuk altı terlemesidir. Deodorantlar, parfümler ve diğer terlemeyi gidermeye yönelik ürünler maalesef çokta başarılı olamamaktadır. Erkeklerin en büyük problemi koltuk altı terlemesi, yapılan müdahale ile giderilmektedir. Bu yöntem tabi ki kalıcı olmadığı için işlemin belli periyotlarda tekrarlanması gerekebilir.

Benzer Yazilar

Saç Beyazlamasına Karşı Bitkisel Kürler

Editor

Yazın Saç Bakımınız İçin Gerekenler

Editor

Erkeklerin Kabusu Prostat Kanseri

Ahmet DOĞDU

En Çok Talep Jinekomasti Ve Penis Büyütme Estetiğine

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Kas Gelişimini Etkileyen Faktörler

Testosteron Seviyesi Nasıl Yükseltilir?