Image default
Erkek Sağlık

Erkekler Estetiği En Fazla Hangi Bölgelerinde Tercih Ediyor?

Estetik her ne kadar kadın sözcüğüyle bütünleşmiş gibi görünse de son yıllarda bu genel kanı yıkılıyor. Erkekler de en az kadınlar kadar dış görünüşlerine ehemmiyet veriyor. Eldeki verilere göre erkekler arasında burun, liposuction, saç ekimi, göz kapağı, meme küçültme operasyonları popülerdir. Erkeklerin estetiğe yönelme çokluğu ile ülke ekonomisi arasında anlamsal bir ilişki var. Ülkede ekonomi çöktükçe, geçimden sorumlu olan erkek bunalıma girip daha çok estetiğe yöneliyor. Krizlerde operasyon sayıları artıyor. Estetikle yakışıklı olan erkekler kendini daha huzurlu hissediyor.

Burun estetiği isteyen erkekler kadınlardan farklı olarak daha doğal bir görünüm talep ediyorlar. Erkek estetik burun cerrahisinde genellikle fazla kemiği törpülemek yer alıyor. Genellikle otuz kırk yaşları arasında liposuction taleplerinde artış görülüyor. Estetik operasyondan önce kilo kontrolü ve diyet yapılıyor ki operasyonun sonucu iyi netice versin ve elde edilen şekil korunabilsin diye. Erkeklerde kaslı vücut görünümüne sahip olmak çok önemlidir.

Bu da çeşitli operasyonlar neticesinde kolaylıkla elde edilebilir. Kasın olduğu bölgeye fazladan yağ koyarak, kasın olmadığı bölgelerden de yağı azaltarak şekilli ve fit bir vücut görüntüsü elde edilebilir. Dökülen saçlar hemen her erkeğin kabusu oluyor. Bu sorunu da estetik yoldan halleden erkekler kendilerine olan güvenlerini koruyabiliyor. Göz kapağı bir süre sonra düşebiliyor ya da doğuştan düşük olabiliyor. Daha çekici ve etkili bakışlar için erkeklerin en çok tercih ettikleri operasyonlar arasında göz kapağı da yer alıyor. Hormonların anormal çalışmasından kaynaklı bir bozukluk olan erkeklerde memenin olması gerekenden büyük olması sorununu da hem kandaki hormonun seviyesi dengelenerek hem de oluşan kötü görüntüden kurtulabilmek için estetik yoluyla çözüm bulunuyor.

Erkek çene estetiği de çok popüler olmasa bile yapılanlar arasındadır. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde iş dünyasında büyük makamlarda yeri olan kişiler (şirket yöneticisi, müdür gibi) çalıştıkları kurumu temsil ettiklerinden her türlü estetik operasyona katılıyorlar. Yuvarlak çeneye göre köşeli çeneye sahip olan yöneticilerin sözlerini daha iyi dinlettirdikleri böylece de işin veriminin arttığı yönünde iddialar mevcuttur.

Erkekler estetik operasyonlara girmeden önce en çok operasyondaki sürenin kısa olmasını ve görünümlerinin doğal olmasını istiyorlar.

Benzer Yazilar

Erkekler Kulak Tüylerini Nasıl Alır?

Ahmet DOĞDU

Sağlıklı Yaşam Ve Check Up

Ahmet DOĞDU

Zayıflamak İçin Ne Yapmalı?

Ahmet DOĞDU

Set Arası Dinlenme Süresi Ne Kadar Olmalı?

Editor

Seks karakteriniz hangisi?

Ahmet DOĞDU

Seksin dikeni!

Ahmet DOĞDU