Image default
Genel

Erkekler Estetikte Neyi Tercih Ediyor

Günümüzde gittikçe yaygınlaşan estetik operasyonlar sadece kadınların artık erkeklerinde en çok başvurduğu yöntemler arasında yer alıyor. Bundan on yıl kadar önce metro seksüel erkek imajını kafalarımıza sokan pek çok erkek, estetik operasyon olmanın ve kendini güzelleştirmenin sadece kadınlara has bir şey olmadığını düşünüyorlar. Kültür seviyesine bağlı olarak sadece sporun, doğru beslenmenin ve diyetin yeterli olmadığını düşünen erkekler estetik operasyonları çevrelerinin duyacağı endişesi taşımadan gerçekleştiriyorlar. Birçoğu eşleriyle birlikte estetik cerrahlara giderken, karısını operasyon olmaya teşvik eden erkeklerde bulunuyor.

erkekler-estetik

Görünümüne dikkat eden, bakımlı bir erkek kadınlar tarafından da cazip görülmesi açısından, erkekleri estetik yapma noktasına daha fazla taşıyor. Beğeni toplamakta kadınlar kadar erkeklerinde büyük bir hırs içine girdiği günümüzde, erkeklerin estetiğe başvurması gayet normal bir durum. Kaliteli bir görüntünün sosyal yaşamda kişiyi ön plana çıkarmasından ötürü estetik operasyonlar kaçınılmaz oluyor. Beğenilmek ve toplum tarafından daha fazla kabul edilmek dürtüsü içindeki erkek, kadınları elde etmedeki rekabette de estetik sayesinde öne geçiyor. Erkeklerin en çok tercih ettiği operasyonlar; Koltuk altı terlemesi, alın ve kaş ortası çizgileri, saç dökülmesi, göz kapağı düşüklüğü, yağ aldırma, cilt yaşlanması, meme büyümesi, boyun ve yüz sarkmaları, burun estetiği, kepçe kulak operasyonları olduğu görülüyor.

fit-vucut

İşlemler Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi alanında ya da Deri Hastalıkları alanında veya her ikisinin birleşiminden oluşan operasyonlar şeklinde yapılıyor. Bir kez estetik yaptıran erkek, ilk operasyonunun yükünü üzerinden attıktan sonra ikinci, üçüncü operasyonu içinde estetik cerrahiye başvuruyor. Yaşlanmanın izlerini yüzünden silmeye çalışanlar kadar, terleme gibi daha fonksiyonel alanlara yönelenlerde var. Şişmanlıkla ilgili şikâyetleri olan birçok erkeğin de bulunduğu gözlenirken, kelleşme sonunun da erkeklerin estetiğe başvurmasında önemli bir etken olduğu tartışılmaz. Erkekler de en az kadınlar kadar estetik operasyonlara ilgi duyuyorlar.

Benzer Yazilar

Erkeklerde Düğün Öncesi Sendrom Olur mu?

Ahmet DOĞDU

5 Mükemmel Öpüşme Tavsiyesi!

Editor

İddaa Tutturma Taktikleri

Editor

ERKEKLER KADINLARIN NERESİNDEN HOŞLANIR

Editor

Dikkatleri Üzerinize Çekmenin 5 Yolu

Editor

Erkeklerin Işıltılı Bakışlarını Sakladığı Gözlük Modelleri

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz