25.3 C
Istanbul, TR
Cumartesi, Haz 22, 2019
FelsefErkek

Erkekler Hakkında 7 Çarpıcı Gerçek

Erkekler insan soyunun dünyada var olmasından beri kadınlardan farklı özellikler taşıdığı bilinmektedir. Zaman içerisinde yapılan araştırmalara göre erkekler hakkında keşfedilmemiş özelliklerin olduğu ortaya çıktı. Zamana ve koşullara göre değişkenlik gösteren bu özellikler, daha önce erkeklerde görülmeyen çarpıcı gerçekler olarak karşımıza çıkmaktadır. Araştırmalardan elde edilen bilgilere göre erkekler hakkında çok sayıda çarpıcı gerçekler bulunmaktadır.

erkekler-hakkinda-7-carpici-gercek

Erkekler hakkında 7 çarpıcı gerçeği içeren liste elde edilen bulgulara göre belli bir sonuca varılarak kamuoyu ile paylaşılmıştır. Erkekler, kilo aldıklarında sevgilileri tarafından terk edileceklerini çok fazla düşünmüyorlar ama kadınlar kilo aldıklarında erkek arkadaşları tarafından terk edileceğini sıklıkla düşünmektedir. Erkeklerin büyük çoğunluğunun ki bu oran %96’lar seviyesinde, hayattaki en büyük amacı evlenmek olduğu ortaya çıkmıştır. Erkeklerin %46’sı sevgililerinin vücutlarını güzel olarak görürken, %25’i ise kız arkadaşlarının göğüslerini beğeniyor.

erkekler-hakkinda-hersey

Erkeklerin gün içerisinde kullandığı kelime sayısı ortalama 7-10 bin arasındayken kadınlarda bu erkeklerinkinin 2-2,5 katıdır. Erkekler, yaşadıkları ilişkide olası ayrılıklar da kadınlardan daha fazla etkilendikleri ortaya çıktı. İlişki sorunlarının erkekleri daha çok ilgilendirdiği ve ayrılmanın verdiği acı ve stres dolu günlerin erkekler üzerinde kadınlara göre daha fazla etki bıraktığı açıklanmıştır. İş yerine gitmeden önce tam evden çıkacakken eşini öpen erkekler, eşini öpmeyen erkeklere göre daha fazla para kazanmaktadır.  Hamilelik sürecince sanılanın aksine sadece kadınların değil ilginç bir şekilde erkeklerin de hormonlarında değişiklikler meydana geldiği görülmektedir.

erkekler-hakkinda-bilinmeyenler

Erkekler hakkında gün geçtikçe yeni çarpıcı gerçekler ortaya çıkmaya devam ediyor. Erkekler hakkındaki 7 çarpıcı gerçek listesi, bilimsel araştırmaların sonucu olarak erkeklerin çoğunda görüldüğü için genellemeler yoluyla kamuoyu ile paylaşılıyor. Tabi ki bütün erkekler kendine çarpıcı gerçekler listesinde yer bulamayabilir. Bu araştırmalar, erkekler üzerine genel bir bakış açısı niteliği taşımaktadır.

Benzer Yazilar

Yeni Bir İlişkide Asla Yapılmaması Gerekenler

Editor

 Kadınlara Göre En Seksi 10 Erkek Mesleği

Editor

Kadınlara Seksi Gelen 7 Erkek Davranışı

Editor

Erkeklerde İşsizliğin Yol Açtığı Sorunlar

Editor

Bir Kadına Asla Söylenmeyecek 10 Şey

Ahmet DOĞDU

Eski Sevgiliyi Unutmanın Yolları

Editor