Image default
FelsefErkek

Erkekler Hakkında Doğru Sanılan Yanlışlar

Erkekler hakkında kadınlar birçok şeyi üstünkörü kulaktan kulağa nesilden nesile aktarılmış haliyle anlıyor. Oysa bunlar aşk doktorlarının, aile hekimlerinin ve de psikologların da üzerinde durdukları gibi doğru bilinen yanlışlar arasında gelmektedir. Bu açıdan erkekler hakkında doğru bilinen yanlışlar konusuna yer vermek en doğru yoldur.

Erkekler Aşka Değil Sekse Önem Verir

Erkeklerin aşık olmadığını hemen hemen tüm kadınlar söyler. Oysa bu yanlıştır. Yapılan araştırmalarda taparcasına bir kadına aşık olan erkeğin kadınlardan daha çok aşk acısı çektikleri ve onlardan hem bedenen hem de ruhen daha çok yıprandıkları gerçeği saptanmıştır. Genellikle bu aşk acısı kendini alkole ve madde bağımlılığına verme şeklinde beden ve ruh sağlığını yıpratan durumlarla çokça yaşanmaktadır. Bunun sadece Yeşilçam filmlerinde olduğu da aslında sıkça bilinen yanlışlardan.

Erkekler Ağlamaz Sil Gözyaşlarını

Oysa bu da yanlıştır. Erkekler de ağlar çünkü gülmek kadar ağlamak da bir ihtiyaçtır. Bu nedenle erkek hakkında yanlış bilinenler arasına bunu da kesinlikle koymak gerekmektedir. Erkeklerin de ayrılık, ölüm ve sevinç gözyaşlarını dökmesi kadar tabii bir durum olamaz.

Gol Sayısına Önem Verirler

Erkekler arasında genellikle hayatı boyunca kaç kadınla yattıkları konuşulmaktadır. Evet hiç istisnasız her erkek hayatında çok daha fazla kadınla yatmak ister. Ancak bu tek amacının bu olduğuna delil değildir. Zaten sohbetin koyulaşması için birçok lakırdı da abartıdan ibarettir. Aralarında daha milli olmamış erkekleri bile bulmak mümkün.

İlk Adımı Erkek Atar

İlişkilerde genellikle ilk adımı erkeğin atmasını kadınlar da bekler. Oysa erkekler için bu çok gergin bir andır. Çünkü reddedilme korkusu, beğenilmeme korkusu erkekler hakkında doğru sanılan yanlışlar arasında gelmesi bakımından gerçekten de merak edilen konulardandır.

Benzer Yazilar

Güven Ne Kadar Önemli

Ahmet DOĞDU

İşkolik Erkeklerle Başa Çıkmanın Yolları

Erkeklerin Kadınlarda En Çok Etkilendiği Özellikler

Editor

Kadınlara Sorduk Hangi Kıvanç Tatlıtuğ?

Ahmet DOĞDU

Eski Sevgiliyi Unutmanın Yolları

Editor

Yılbaşında Kadınlara Alınabilecek En Güzel Hediyeler

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz