20.8 C
Istanbul, TR
Perşembe, Haz 20, 2019
Genel

Erkekler Hangi Bölgelere Epilasyon Yaptırabilir?

Günümüzde epilasyonun hızla yaygınlaşması ile bayanlar için sorun olan tüylerden artık erkekler de kurtulma telaşı içerisindeler. Özellikle normalde kıl tüy olmayan bölgelerinde bile tüyleri olan erkekler özellikle o bölgelerdeki tüylerde kurtulmak istiyor. Erkeklerde lazer epilasyon yaygınlaştıkça bu şekilde hizmet veren mekanlar da her iki müşteri kategorisi için çalışmaya başlarken bazı mekanlar ise sadece erkek veya sadece bayan üzerine hizmet vermeye devam ediyorlar.

Hangi Bölgelere Epilasyon

Erkeklerde lazer epilasyon özellikle sırt ve göğüs bölgesi en çok tercih edilen bölgeler arasında bulunuyor. Bu bölgeler haricinde ise elmacık kemikleri, kaş arası, popo, omuzlar bir diğer en çok tercih edilen bölgeler içerisinde bulunuyor. Özellikle genetik faktörler ve yaşanılan bölgelere göre erkeklerde görünen tüy yoğunluğu ve buna bağlı olarak da lazer tercih etmeleri de büyük önem taşımaktadır.

Erkeklerin yaşadıkları bölgelerde tüylü olma durumu daha erkeksi geliyorsa şayet bu bölgelerde yaşayan erkekler genellikle tüylerinden rahatsızlık duymadıkları için lazer epilasyona ihtiyaç duymamaktadırlar. Aksine yaşadıkları bölgeye göre tüyler sıklıkla alınması gereken türde bir yaşama sahip olan erkekler sürekli tüyler ile zaman harcamak yerine lazer epilasyon yöntemi ile tüylerinden kurtulmayı daha çok tercih edebilirler.

En Hassas Bölge

Erkeklerde lazer epilasyon yapılan bölgeler arasında en hassas olan bölgelerden bir tanesi sırt bölgesidir ve acıma duygusu bu bölgeye epilasyon yapılırken fazlaca oluşur. Ancak günümüzde kullanılan ve gelişen yeni teknolojiler sayesinde bu bölgede dahi acı çok az oluşmaktadır ve bu sayede erkekler de rahatlıkla lazer epilasyon tercih etmektedirler.

Özellikle bazı mekanlarda buz kullanılarak yapılan işlemler ile acı son derece az hissedilmekte ve işlem daha pratik ve acısız olarak gerçekleştirilebilmektedir.

Benzer Yazilar

Türkiye’deki İlk Mağazası Hogan’a Ne Katacak!

Editor

Uzun Kadın Kısa Erkek İlişkisi

Editor

Erkeklerde Hoşlanma Belirtileri Nelerdir?

Editor

Erkekler Doğum Kontrol Hapı Kullanırsa Ne Olur?

Editor

Evliliklerde İletişimin Tıkandığı Anlar

Editor

En Trend Erkek Bakım Ürünleri

Editor