Image default
FelsefErkek

Erkekler İçin Bekarlığı Cazip Kılan Sebepler

Erkekler İçin Evlilik

Erkekler neden evlenmez? Bu sorunun bir çok cevabı vardır. Erkekler her bakımdan, kadınlardan çok farklıdır. Bunun nedeni çok çeşitlidir. Yapısal olarak farklı oldukları gibi, yetiştirilme şartlarına bağlı olarak ortaya çıkan farklılıklar da vardır. Aile ortamında farkında olarak veya olmayarak erkek çocuklarına daha fazla özgürlük tanındığı bir gerçektir. Özgür ve hiç bir kısıtlamayla karşılaşmayan erkek, büyüdüğünde bayan arkadaşı tarafından sınırlandırılmaya çalışıldığında kendisini boğazına zincirler vurulmuş bir köle gibi hisseder. Erkekler, sınırlandırılmayı sevmez. İşlerine karışıldığında, hesap sorulduğunda, hayatlarına müdahale edildiğinde oradan uzaklaşmak isterler. Dolayısıyla bırakın evlenmeyi, flört yaşadıkları kişilerden bile sıkılıp uzaklaşabilirler. Evlenmek sözcüğü geçtiğinde ise erkeklerin aklına ilk gelen şey kısıtlanmak olur. Çoğu erkek için evlilik bir bağımlılık ve yük olarak görünür. Dışarı çıkmasına karışan, çoraplarını unuttuğunda dırdır eden, maç izletmeyen, arkadaşlarıyla görüştürmeyen bir kadın hayal ederler. Ve zaten genelde de öyle olur. Bütün bu sıkıntılarla karşılaşmaktansa, gününü gün etmek, hayatını dilediği gibi yaşamak her erkeğe daha cazip gelir.

erkegin-evlenmek-istememesi.jpg

Erkek Evlenmek İstemiyorsa Kadın Ne Yapmalı?

Öncelikle erkeğin evlenmek istememesi, karşısındaki kişiyi sevmemesi ile aynı şey değildir. Şunun ayrımına varılmalıdır: Erkek bayan arkadaşıyla sadece kısa süreli bir ilişki düşündüğü için mi evlenmek istemiyor yoksa maddi ve manevi hazırlığı olmadığı için evlenmeyi ertelemek mi istiyor? Eğer sadece kısa süreli bir ilişki düşünüyor ve flörtten öteye geçmek istemiyorsa bu büyük bir problemdir ve bunu değiştirmek oldukça zordur. Erkekler ulaşabildikleri şeyler için emek harcamazlar. Erkeğin bayanda ulaşamadığı şeyler varsa, örneğin aynı evde yaşamak ve her gün onunla görüşebilmek istiyorsa bu erkeği kadına bağlar. Fakat bunu ister ve buna ulaşırsa, evlenmek erkek için bir değişim yaratmaz. Kadın erkeği fazla sıkmamalıdır. Bir kadın ne yaparsa yapsın, eğer erkeğin gözü dışardaysa buna asla engel olamaz.

Erkeğin işlerine karışmak, onu kısıtlamak ve yanında tutmaya çalışmak onu sizden daha da uzaklaştıracaktır. Tam aksine erkeğe onun özgür olduğunu hissettirin. Hayatında olmanızın ona bir yük olmadığını, sizinle olmak istiyorsa yanında olduğunuzu ama eğer istemiyorsa bunun kendi seçimi olduğunu ona belirtin. Erkeğin üstüne fazla düşmeyin. Çok ilgi gören erkek bundan da bunabilir. Erkekler ilgi görmek ister ama bunu ilgi göstermeyen kadından isterler. Onsuz yapamayacağınızı ona yansıttığınız anda bilin ki ilişkiniz tehlikeye girmiştir. Sizi çantada keklik olarak gören bir erkek, kendisinden vazgeçemeyeceğiniz düşüncesiyle sizden uzaklaşabilir. Hatta nasılsa benden vazgeçmiyor neden evleneyim ki diye düşünmeye başlar. Bunlara dikkat etmeliyiz. Birbirinizin özgürlük alanlarına anlayış göstermelisiniz. Anlayış ve sevgi bir ilişkiyi ayakta tutan en önemli şeylerdir.

erkeklerde-evlilik-korkusu.jpg

Evlenmek İstemeyen Erkek Nasıl İkna Edilir?

Erkeğe özgürlüğünü kısıtlamadığınızı, onun kelepçesi değil anahtarı olduğunuzu unutturmayın. Onun neden evlenmek istemediğini, altında yatan sebepleri iyi öğrenin. Belki ailesinden gördüğü evlilik örneği iyi bir örnek değildi. Her şeyin bir nedeni vardır. Bunu saptayın ve korkularını giderin. Ona güven verin. Sizin yanınızda huzurlu hissetmesini, size güven duymasını sağlayın. Asla onu yargılamayın. Başkalarının yanında onu eleştirmeyin. Aksine onu yüceltin, bu erkeklerin çok hoşuna gider. Ona değer verdiğinizi gösterin ama bu değerin onun davranışlarıyla aynı doğrultuda ilerlediğini ona hissettirin. Sizden istediği şeyler eğer mantıklıysa karşı çıkmayın, empati kurmayı deneyin. Belki yanlış yapıyorsunuzdur ve yanlışınızda diretiyorsunuzdur. İnatçı kadınlarla uğraşmak bir erkek için zor ve sıkıcıdır. İnatlaşmayın, her zaman tatlı dilli olun. Bir bayan her zaman nazik ve naif olmalıdır bunu unutmayın. Eğer bunlara dikkat ederseniz zaten evlenmeye sizi o ikna edecektir.

evlilik-korkusu-olan-erkek.jpg

Benzer Yazilar

Kaybetmeye Mahkum Erkeklerin Tipik Özellikleri

14 Şubat Ne Değildir

Ahmet DOĞDU

Kadınların Erkekleri Terk Etmesinin 8 Bariz Nedeni

Ahmet DOĞDU

Erkeğin Kadından Beklediği 5 Romantik Davranış

Ahmet DOĞDU

KADINLARIN AŞK BEKLENTİSİ

Editor

Kadınlarda Ve Erkeklerde Arkadaşlık İlişkileri Farkı

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz