Image default
Genel

Erkekler için Cilt Bakım Önerileri

Uzun yıllardır hatta asırlardır tüm insanlığın ortak paydada buluştukları konulardan birisi, cilt bakımı. Asyalıların bakım sırları, Antik Roma’da bakım konulu birçok güzellik sırrı bulmak mümkün. Bu bakım konuları genellikle kadınların ilgisini çekiyor, hatta bakım, kür denildiğinde direk akıllara kadınlar geliyor olsa da erkekler içinde yapılan cilt bakımları mevcut. Hatta günümüzde oldukça yaygınlaştığını erkek cilt bakım ürünleri bazında bakım ürünlerinin revaçta olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden erkekler için cilt bakım önerilerine göz atmaya ne dersiniz?

daha-iyi-bir-cilt-icin-sicak-sudan-uzak-durun.jpg

Sıcak Sulu Duşlara Veda

Sıcak su ile alınan duş insanı rahatlatıyor, evet ama uzmanlar sıcak su ile duşu tavsiye etmiyor. Cilt bakım olarak da sıcak su cildi kurutup ciltte pullanma meydana getiriyor. Ayrıca bu pullanmadan dolayı ciltte kaşıntılarda meydana geliyor. Bu yüzden duş alınan su ılık olmalıdır.

erkeklere-ozel-nemlendirici.jpeg

Işıl Işıl Bir Cilt için: Nemlendirici

Erkeklerin cildi kadınlara nazaran daha kalın olduğu için yağlama da fazla olmaktadır. Yine de yağlanma olsa bile cildin nem dengesini korumak gerekmektedir. Yeterli düzeydi günlük bakım olarak hafif bir nemlendirici jel veya losyon nem dengesine iyi gelecektir. Ayrıca cilt tipine göre de erkek nemlendirici yüz kremleri de değişik gösterebildiği unutulmamalıdır.

erkeklere-yuz-temizleme-onerileri.jpg

Yüz için Tek Adres: Temizleyiciler

Yüz bakımı için normal kalıp sabunlar yerine yüz temizleyicilerine ağırlık verilmelidir. Cilt tipine göre yüz temizleyicileri seçilmelidir mesela örnek verecek olursak erkeklerin ciltleri daha kalın olduğundan kaynaklı olarak yağlı bir cilt tipi için salisilik içeren yüz temizleyiciler kullanılması cilt bakımına iyi gelecektir.

Tıraş Sonrası Bakıma Dikkat

Tıraş olurken de tıraş sonrası kullanılan ürünlerde erkek cilt bakım ürünleri bakımından oldukça önemlidir. Tıraş sonrası nemlendirici sürmek yatıştırmanız cilt için çok önemlidir. Özellikle alkol bazlı ürünleri tıraş sonrası sürmek cilt tahrişine sebebiyet verebilir.

Benzer Yazilar

Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Erkeklerin Başrol Oynadığı Reklamlar

Ahmet DOĞDU

Sevgilisinin Ailesiyle Tanışacak Erkeklere Tavsiyeler

Erkeklerin Tercih Ettiği Teknolojik Aletler

Editor

Her Erkeğin Hayalindeki 5 Otomobil

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Hayalindeki Dünyaca Ünlü Beş Manken

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz