Image default
Erkek Sağlık

Erkekler İçin Cilt Bakım Tüyoları

Erkekler de en az kadınlar kadar bakımlı olmaya ihtiyaç duyarlar. Kadınlar da bakımlı erkekler ile ilişki yaşamayı  tercih etmektedirler ve onlardan hoşlanmaktadırlar. Ağda dahil olmak üzere birçok bakım türü erkeklerin de ilgisi altındadır.

Sivilcelerle Baş Etmenin Yolu

Pişik kremiyle 1 tatlı kaşığı avokado yağını karıştırın. Bu karışımı haftada 1 kere cildinize sürün ve cildinizde 20 dakika beklemenizi sağlayın. Daha sonra ise ılık suyla temizleyin. Bu yol, sivilceler ile baş etme yollarından sadece biridir.

Tıraş Fırçası Kullanın

Eğer sizde sık sık tıraş olan kişilerdenseniz, tıraş fırçası kullanmanız önerilir. Çünkü, tıraş fırçası aynı zamanda cildinizi ölü derilerden arındırma görevi görmektedir. Bu nedenle, tıraş fırçası çok işe yaramaktadır. Ayrıca, papatyayı demleyip, tıraşlardan sonra cildinize sürmeniz, papatya tonik görevi görmektedir.  Sırt, ense, boyun gibi bölgelerinde kılları bulunan kişilerin bu durumda rahatsızlık duyması sonucunda epilasyon yaptırılabilir.

Belirginleşen Çizgiler İçin

Yarım paket yaş maya ile 2 yemek kaşığı sütü iyice birbirine geçene kadar karıştırın. Ardından oluşan kıvamı yüzünüze sürün ve yaklaşık 20 dakika yüzünüzde bekletin. Kısa sürede gözle görünür olan bir fark göreceksiniz. Cildiniz daha parlak, canlı ve gergin bir görünüme kavuşacaktır.

Siyah Noktalar İçin

Siyah noktalar ile kaplı bir yüz hiç kimseye hoş gelmez ve estetik bir görüntü oluşmamaktadır. Bu nedenle herkes siyah noktalardan kurtulma yollarını aramaktadır. Siyah noktalardan kurtulma yollarından biri de esmer toz şekerle yumurta akını karıştırmaktan geçmektedir. Bu karışım peeling amaçlı yapılmıştır. Bu karışımı haftada 1 defa yüzünüze sürün ve yaklaşık olarak 15 dakika bekletin. Bu karışım sayesinde siyah nokta oluşumu engellenmektedir. Bunun dışında, yüzünüzde var olan siyah noktaların da dışarı atımını kolaylaştırmakta ve sağlamaktadır.

Benzer Yazilar

Erkeklerde kıl dönmesi

Ahmet DOĞDU

Şalgam Suyu ve Yararları

Ahmet DOĞDU

Erkekler İçin Cinsel Gücü Artırma Egzersizleri

Ahmet DOĞDU

Spermleriniz Sağlıklı mı?

Ahmet DOĞDU

Cinsel Sağlığınızı Olumlu Etkileyen Besinler

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Jinekomasti ve Tedavisi

Ahmet DOĞDU