Image default
Sportaküs

Erkekler İçin Diyet Ve Zayıflama Programları

Fit ve çekici bir vücut tüm erkeklerin hayalidir. Sağlıksız ve bilinçsiz diyetlerle vücuda sportiflik yerine hastalık gelir. En iyi diyet listesi 2018 yılında şöyledir: Sabah; şekersiz çay ya da kahve, iki dilim peynir, bir tabak yağsız salata, bir adet haşlanmış yumurtayla bir dilim kepek ekmeği tüketilmelidir. Öğlen; 100 gram kırmızı et, tavuk ya da balık, bir kase yoğurt yenilmelidir. Yemeğin ardından isteğe göre çay ya da kahve şekersiz olarak tüketilebilir. Akşam; bir tabak zeytinyağlı sebze yemeği, bir tabak yağsız salata, bir kase çorba, bir dilim kepek ekmeği eşliğinde tüketilmelidir. Öğlenle akşam arasında ve akşam yemeğinden iki saat sonra bir adet meyve yenebilir.

Diyet listesi 30 yaş erkek için ağırlıklı egzersizler eşliğinde şöyledir: Sabah; bir dilim peynir, bir yumurta, bir kaşık bal, bir dilim tam buğday ekmeği eşliğinde domatessiz ve yağsız salata tüketilmelidir. Ara öğünde iki tane kepekli galeta, bir tane elma yenir. Öğlen; bir tabak sade makarna, üç tane ızgarada pişmiş köfte, bir kase yoğurtla yağsız ve domatessiz salata tüketilmelidir. Ara öğünde iki top dondurma yenir. Akşam; 300 gram ızgarada pişirilmiş balık, bir dilim tam buğday ekmeği, bir kaşık zeytinyağlı roka salatası tüketilmelidir. Akşam yemeğinden iki saat sonra bir bardak yağsız süt ve bir dilim ananas yenmelidir.

Erkekler için şok diyet diye bir şey yoktur. Elbette ki kadınlara göre kalori yakım hızı ve miktarı daha yüksek olan erkeklerin zayıflaması ve çekici bir vücuda kavuşması daha kolaydır. Ama çaba harcanması ve planlı hareket edilmesi şarttır. Sadece diyet yeterli olmayıp kaslı ve dinç bir görünüm için spora büyük zaman harcanmalıdır. Spor yaparken vücudun her bölgesinin çalışmasına gayret edilmeli sadece karına ya da kollara odaklanılmamalıdır. Daha hızlı kilo verebilmenin bir yolu da ağırlık çalışmalarına dayanan sporlarla uğraşmaktır. Ağırlık sporlarıyla daha kısa sürede daha çok kalori yakılır. Spor ve diyet birarada yürütülmelidir.

Benzer Yazilar

Dünyanın En İlginç 3 Sporu

Ahmet DOĞDU

Sağlıklı Yaşam için Spor

Editor

Koşu Öncesi Neler Yenmelidir?

Editor

En Tehlikeli 5 Spor

Editor

Kalesini En Uzun Süre İle Gole Kapatan Eldivenler

Editor

işyerinde Egzersiz

Ahmet DOĞDU