Image default
Erkek Moda

Erkekler için Doğru Fular Kullanımı

 

Günümüzde fular, erkeklerin vazgeçilmez giyim aksesuarı olan kravatın yerini alan yeni nesil bir giyim aksesuarıdır. Kravatın aksine fular, erkekler üzerinde resmi bir imaj ve görüntü yerine daha entelektüel, bohem ve özgün bir imaj kazandırır. Bu yüzden günümüzde çoğu erkek şıklığını tamamlamak ve kendilerine daha entelektüel bir hava katmak amacıyla giyim aksesuarı olarak fuları tercih etmeye başlamıştır. Fakat fuları doğru bir şekilde bağlamak ve doğru kıyafetler ile kombine etme bir hayli zor bir uğraştır. Erkeklerde doğru fular kullanımın yollarına bakacak olursak;

dogru-fular-kullan

Fuları Salın

Öncelikle bazı fularlar sizi soğuktan koruyacak bir giyim aksesuarı değildir. Bu yüzden fuları boynunuza sıkı ve yoğun bir şekilde bağlamak zorunda değilsiniz. Eğer fular bağlama işleminden üşeniyorsanız, sizin için en iyi yol, fuları boynunuza atarak fuların uçlarını serbest bırakmak ya da ceketinizin içine sokmaktır. Bu şekilde fuları bağlamak ile vakit kaybetmezsiniz ve fuların bu tarz kullanımı ile birlikte çekici, cool bir görüntü kazanmış olursunuz.

erkeklerde-fular

 

Fuları Bağlayın

Eğer özel bir iş, kutlama ve başka bir etkinlik için akşam dışarı çıkıyorsanız ve kıyafet olarak klasik veya casual bir takım elbiseyi tercih ettiyseniz, fuları bağlayarak kullanmak sizin şıklığınızı tamamlamak için en doğru hareket olur. Bunu yapmanız için öncelikle fularınızı ikiye katlayın boynunuzun ark kısmından öne doğru atın. Daha sonra ön kısımda katladığınız kısımdan oluşan delikten fuların ucunu geçirin. Bu şekilde fuları boynunuza bağlayarak tarzınızı tamamlamış olursunuz.

erkekler-icin-fular

Dağınık Bağlayın

Eğer, rahat ve spor bir giyimi tercih ettiyseniz ve fular kullanmak istiyorsanız, bunu sıkı bir şekilde bağlayarak yapmamalısınız. Öncelikle fuları sıkı bir şekilde sarma yerine bol bir şekilde boynunuzda bir tur atın ve fuların öne gelen bir ucun diğerinden uzun olmasına dikkat edin. Bu yol ile birlikte giyim tarzınız ile uyumlu bir şekilde fularınızı kullanmış olursunuz.

Benzer Yazilar

Bileklik mi? Saat mi? 

Editor

Erkek Gardrobunda Olması Gereken Kilit Parçalar

Editor

Gömlek ve Kravat ile Giyebileceğiniz 8 Hırka

Ahmet DOĞDU

007 James Bond Stilinin Sırları

Ahmet DOĞDU

Kumaş Pantolon Altına Hangi Ayakkabı Tercih Edilmeli?

Ahmet DOĞDU

Gömlek Nasıl Seçilir?

Editor

Yorum Yaz