Image default
Vajinalog + 18

Erkekler İçin Doğum Kontrol Hapı Üretildi

Tek gecelik birliktelik veya hamile kalmak istemeyen kadınların kullandıkları doğum kontrol hapları şimdi de erkekler için üretildi. Böylelikle kadınların doğum kontrol hapı kullanması aslında tarihe karışacak. Çünkü artık kadınlar değil erkekler bu hapı yutarak birlikte olduğu kadını aslında hiçbir şekilde hamile bırakamayacak.

Sperm Düzeyini Azaltıyor

Hamile kalma riskini %0 oranına indiren bu hap sayesinde erkeklerin testosteron hormonunda herhangi bir oynama görülmezken kullanıldıkları andan itibaren sperm sayısını kat kat düşürdüğü için kadını hamile bırakmada oldukça yetersiz olduğu bilgisine yer verildi. İşte bu durumdan hareketle erkekler için doğum kontrol hapı yakın zamanda dünya genelinde satışa sunulacak.

ABD’de Üretildi

Los Angeles Üniversitesi Biyomedikal Araştırma Enstitüsü’nce üretilen MNTDC adlı ilaç henüz deneme aşamasında. Denek olarak seçilen 40 erkek üzerinde yapılan deneyde başarılı sonuçların elde edilmesinin ardından biyolog Christina Wang yakın bir zamanda Sağlık Bakanlığı onaylı olarak tüm dünyada satışa çıkarılacağına yönelik olarak erkek doğum kontrol hapı olarak satışı gerçekleşeceği bilgisine yer verdi.

Yan Etkisi Yok

Kadınların kullanmış oldukları doğum kontrol haplarının birçok yan etkileri bulunmakta iken söz konusu erkekler için geliştirilen hapın hiçbir şekilde yan etkisi bulunmuyor. Bu da erkeklerin aslında söz konusu hapı tüketerek prezervatif kullanmaya gerek kalmaksızın seksi daha da çekici ve sıra dışı hale getireceği anlamına gelmektedir. İşte bu özellikleri neticesinde kadınların kullandıkları doğum kontrol hapının karaciğer ve böbrek rahatsızlıkları, sivilce ve aknelerin meydana gelmesi ve benzeri sorunlara karşın erkekler için üretilen hapın erkeklere özel doğum kontrol hapı için herhangi bir yan etkinin bulunmaması şimdiden merak edilen cinsel sağlık ürünleri arasında gelmekte olduğunu her yönden ortaya koyuyor.

Benzer Yazilar

Antigua’da Bir Güzel

Ahmet DOĞDU

1 Dakikada Boşalıyor Musunuz?

Ahmet DOĞDU

Yoga Yapmayan Erkek Kalmayacak Vol.2

Ahmet DOĞDU

Kadınlarda G Noktası Nedir Nasıl Uyarılır?

Editor

Yoga Yapmayan Erkek Kalmayacak Vol.6

Ahmet DOĞDU

Kadınların Size İtiraf Etmekten Çekindiği 6 Yaygın Cinsel Fantezi

Ahmet DOĞDU