Image default
Vajinalog + 18

Erkekler İçin Doğum Kontrol Hapı Üretildi

Tek gecelik birliktelik veya hamile kalmak istemeyen kadınların kullandıkları doğum kontrol hapları şimdi de erkekler için üretildi. Böylelikle kadınların doğum kontrol hapı kullanması aslında tarihe karışacak. Çünkü artık kadınlar değil erkekler bu hapı yutarak birlikte olduğu kadını aslında hiçbir şekilde hamile bırakamayacak.

Sperm Düzeyini Azaltıyor

Hamile kalma riskini %0 oranına indiren bu hap sayesinde erkeklerin testosteron hormonunda herhangi bir oynama görülmezken kullanıldıkları andan itibaren sperm sayısını kat kat düşürdüğü için kadını hamile bırakmada oldukça yetersiz olduğu bilgisine yer verildi. İşte bu durumdan hareketle erkekler için doğum kontrol hapı yakın zamanda dünya genelinde satışa sunulacak.

ABD’de Üretildi

Los Angeles Üniversitesi Biyomedikal Araştırma Enstitüsü’nce üretilen MNTDC adlı ilaç henüz deneme aşamasında. Denek olarak seçilen 40 erkek üzerinde yapılan deneyde başarılı sonuçların elde edilmesinin ardından biyolog Christina Wang yakın bir zamanda Sağlık Bakanlığı onaylı olarak tüm dünyada satışa çıkarılacağına yönelik olarak erkek doğum kontrol hapı olarak satışı gerçekleşeceği bilgisine yer verdi.

Yan Etkisi Yok

Kadınların kullanmış oldukları doğum kontrol haplarının birçok yan etkileri bulunmakta iken söz konusu erkekler için geliştirilen hapın hiçbir şekilde yan etkisi bulunmuyor. Bu da erkeklerin aslında söz konusu hapı tüketerek prezervatif kullanmaya gerek kalmaksızın seksi daha da çekici ve sıra dışı hale getireceği anlamına gelmektedir. İşte bu özellikleri neticesinde kadınların kullandıkları doğum kontrol hapının karaciğer ve böbrek rahatsızlıkları, sivilce ve aknelerin meydana gelmesi ve benzeri sorunlara karşın erkekler için üretilen hapın erkeklere özel doğum kontrol hapı için herhangi bir yan etkinin bulunmaması şimdiden merak edilen cinsel sağlık ürünleri arasında gelmekte olduğunu her yönden ortaya koyuyor.

Benzer Yazilar

Bir Sevgi Gösterisi Olarak Seks

Ahmet DOĞDU

Dünyanın Seçilmiş En Seksi 7 Kadını

Editor

Aşkı Alevlendirmek İçin Nelere Dikkat Edilmeli

Editor

Erkekleri Tahrik Eden Kadın Davranışları

Ahmet DOĞDU

RUS KADINLARI NE İSTER?

Erkekler İçin Afrodizyak Etkili 3 Yiyecek

Ahmet DOĞDU