Image default
Kapak

Erkekler İçin En İyi 4 Parfüm

Her geçen gün bir yenisini tanıdığımız parfümler, hayatımız içerisinde önemli bir yerde bulunuyor. Sahip olduğumuz eşsiz ten kokumuzun yanı sıra dünya üzerindeki pek çok farklı aromadan meydana getirilen parfümler, doğru parfümü seçtiğimiz takdirde ten kokumuzla bir bütün hâline geliyor ve tenimizin imzası oluyor.

Eşsiz notalardan oluşan parfümler, kadınların üzerinde duyduğumuz anda onlara bağlanmamızı sağlayabiliyorken, kadınların erkeklere farklı duygular hissetmesine neden olan parfümler de bulunuyor. Bu parfümler arasında en çok talep gören ve kadınların erkekler üzerinde beğendiği parfümler arasında elbette ön sıralarda yer alan bazı parfümler bulunuyor. Peki, kadınların erkekler üzerinde en çok beğendiği ilk 4 parfüm hangileri?

erkek-parfumleri

  • Hermes – Terre D’hermes

Üst notaları Amalfi limonundan ve mandalinadan, orta notaları kişniş ve menekşeden, alt notaları ise Virjinya sediri, benzoin ve paçuliden oluşan Hermes, gösterişli ve ağır profiliyle oldukça gizemli bir parfüm ve klas bir kokuya sahip. Bu nedenle bu parfüm kadınların, bu parfümü kullanan erkeklerin daha erkeksi olduğunu düşünmesine neden oluyor.

  • Only The Brave – Diesel

Diesel’in pek çok parfümüne kıyasla oldukça fazla tercih edilen ve en ön sıralarda yer alan Only The Brave, Amalfi limonu ve mandalinalı üst nota; Virjinya sediri, kişniş ve menekşeli orta nota; ladin, sığla, benzoin ve kehribarlı alt notalardan oluşuyor.

  • Jil Sander

Jil Sander, çok fazla bilinmeyen bir pardüm ancak bu parfümü kullanan erkeklerin çevrelerindeki kadınlar tarafından oldukça keşfedilesi bir karakteristik kokuya sahip. Sert fakat rahatsız etmeyen notalara sahip olan Jil Sander’in üst notası deniz suyu ve bergamottan, orta notası sardunya, kakule ve frangipaniden, alt notası ise misk ve kehribardan oluşuyor.

erkek-parfum-urunleri

  • Paco Rabanne 1 Million

Herkes tarafından bilinen One Million, oldukça klasik ve hatta nostaljik bir parfüm. Sonbahar-kış mevsimlerinin ve gecelerin kokusu olarak tanımlanan One Million’ın üst notası greyfurt, nane ve mandalina; orta notası gül, tarçın ve baharattan; alt notası ise deri, odunsu, kehribar ve paçuliden oluşuyor.Farklı ya da nostaljik, odunsu ya da çiçeksi tarzları denemek ve kadınlar tarafından keşfedilmek isteyen erkekler, tercihlerini bu parfümlerden yana kullanabilirler.

Benzer Yazilar

Matrix 4 Müjde! Efsane Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Ahmet DOĞDU

Netflix’te Öne Çıkan 7 Film

Ahmet DOĞDU

Yaz Güneşine Kafa Tutmayın!

Ahmet DOĞDU

Gucci’nin Japonya için Hazırladığı Destek Kanpanyası

Ahmet DOĞDU

CD’lere Veda!

Ahmet DOĞDU

Baba Olmanın İdeal Yaşı Nedir?

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz