Image default
Erkek Sağlık

Erkekler İçin Epilasyon Hakkında Merak Edilenler

Erkekler epilasyon mu yaptırır demeyin, tabi ki yaptırırlar. Günümüzde bayanların tüylerden rahatsız olduğu kadar erkekler de tüylerinden rahatsız oluyorlar ve onlardan kurtulmak için türlü türlü yollara başvurabiliyorlar. Bu yollardan bir tanesi de epilasyon. Erkeklerde epilasyon olayı kalıcı ve geçici olmak koşulu ile 2 farklı şekilde yaptırılabiliyor. Bunlardan bir tanesi sir ile yapılan işlem diğeri ise laze epilasyon dediğimiz etkisi çok daha uzun süren bir işlem. Bu sayede erkekler işlem sonrasında bir daha tüyler ile uğraşmak zorunda kalmıyorlar.

Epilasyon Artık Acıtmayacak!

Erkeklerde epilasyon yapılırken normalde tüylerin alınması sırasından acı çekmeye alışık olmadıkları için tüylerden kurtulma sırasında canlarının yanmasını artık erkekler de istemiyor. Bu nedenle günümüzde acıyı minimum düzeye indirgemek amacıyla buzlu epilasyon sistemleri geliştirilmiş durumda. Bu buzlu epilasyon yöntemlerinde lazer işlemi uygulandıktan sonra buzla kompres yapılarak bölgede oluşabilecek yangı hissi mimimuma indirgeniyor. Bu sayede işlem sırasında ve sonrasında tüylerden kurtulmak için acı mimimum düzeyde çekiliyor hatta neredeyse çekilmiyor.

Kimler Lazer Epilasyon Tercih Ediyor?

Lazer epilasyonu özellikle sporcular, vücutlarını kullanarak işlerini yapan beylerin yanı sıra aşırı tüy problemi olan veya varolan tüylerinden rahatsız olan tüm erkekler tercih ediyorlar. Örneğin sporcular bacak ve kol bölgelerinde tüyler için genellikle epilasyon yaptırırken, tüylerinden rahatsız olan grup ise sırt, elmacık kemikleri, göğüs gibi bölgelere genellikle epilasyon yaptırmayı tercih ediyorlar. Bu gruplar haricinde dövme yaptırmak isteyen erkeklerden de dövmenin yapılacağı bölge için epilasyon yaptıranları da mümkün. Erkeklerde epilasyon yaptırılan bu bölgeler içerisinde ise en çok acı eşiği düşük olan bölge özellikle sırt olarak belirtiliyor ki alan düşünüldüğünde de gerçekten acı verici olabilir. Ancak yeni teknolojiler sayesinde minimum acı ile işlem gerçekleştirilebiliyor.

 

Benzer Yazilar

Sperm Kalitesini Artıran 8 Mucize Besin

Ahmet DOĞDU

Sağlıklı Beslenme Neden Önemlidir?

Editor

Erkekler Cinsellikten Neden Korkar ?

Ahmet DOĞDU

30 Yaş Sonrası Erkekler

Prostat kanserine karşı kahve

Ahmet DOĞDU

Erkek Vücut Tipleri Nelerdir?

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz