Image default
Erkek Sağlık

Erkekler için; Günlük Ayak Bakımı

Bir çok erkek, detaylı bakım ve temizlik konusunda her zaman sınıfta kalır. Özellikle de ayak bakımı konusu, bir çok erkeğin başarısız olduğu bir konudur. Zira, bu konuda bir çoğunun kesin bilgileri de yoktur. Standart olarak yıkamak ve temizlemek dışında, farklı bir bakım uygulamasına tabii tutmazlar. Oysa ki, gerek günlük düzende yapılması gereken ayak bakımları, gerek ayak banyosu altında düzenli olarak ayakların kapsamlı olarak temizlenmesi, oldukça önemli konular olmaktadır.

 

Günlük Ayak Bakımı ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

1) Tüm gün çalıştınız ya da gezdiniz. Artık evdesiniz ve “Ohh” diyerek uzandınız. Hemen kalkın! Direkt olarak ayağınıza 1-2 dakika göz gezdirin. Herhangi bir değişiklik ya da sorun var mı diye teftiş edin. Bu sayede, ayakta gelen sorunları günde sadece 1-2 dakika ayırarak daha erken fark edebilirsiniz.

 

2) Ayak cildi, renk konusunda çok hassastır. Eğer, herhangi bir sorun ya da problem olursa, renk konusunda ciddi değişmeler belirir. Bu tür durumlarda, mutlaka bir uzmana görünün.

 

3) Gün içerisinde kullandığınız ayakkabıların bakımını düzenli olarak sağlayın. Malum, ayakların sürekli olarak içerisinde yer aldığı en temel ortamdır ayakkabı. Bu nedenle de, olabildiğince sağlıklı ve temiz olması çok önemlidir.

 

Ayaklarınıza Bilinçli Banyo Yaptırın!

 

1) Ayak temizliği oldukça önemli bir konudur. Bazen ayak kokusunu önlemek, bazen daha sağlıklı bir ayak yapısına sahip olmak için en az 2 günde bir ayak banyosu yapılmalıdır.

 

2) Ayak banyosu, ufak bir su dolu platforma ayağınızı sokmanız ile yeterli değildir. Suyun ısı derecesinden, su içerisinde kullanılan bakım tozuna kadar dikkat edilmeli, bu konuda gerçekten kendini kanıtlamış markalar tercih edilmelidir.

 

3) Yıkıma işlemi kadar, kuruluma kısmı da önemlidir. Ayağınızı yeterince yıkadıktan sonra, 100% pamuk bir havlu ile hafifçe kurulayınız ve 10 dakika kadar o şekilde bekletiniz.

 

Unutmayın, hayatımız boyunca bizleri taşıyan ve özgü bir şekilde hareket etmemizi sağlayan en temel organlarımız ayaklarımızdır. Bu nedenle de, sizlere bazen komik gelse de, bu şekilde ki bakımların mutlaka yapılması, özgü bir şekilde hareket etmemizi sağlayan ayaklarımızın sağlıklı olması sağlanmalıdır.

 

Benzer Yazilar

Erkeklerde Kıl Dönmesi ve Tedavisi

Ahmet DOĞDU

Sizin ilişki renginiz ne?

Ahmet DOĞDU

Oyun Bağımlıları Orgazm Güçlüğü Yaşıyor

Ahmet DOĞDU

Ereksiyon Olamama Problemini Çözen Besinler

Ahmet DOĞDU

Prostat Kanserinde Umut Veren Yöntem: Fokal Tedavi

Editor

Erkeklerde İdrar Kaçırma Nedenleri

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz