Image default
Genel

Erkekler İçin İdeal Kadın Özellikleri

İdeal kadını bulmak, her erkeğin arzu ettiği şeylerden biridir. Güzellik ve ideal kadın anlayışı her erkeğe göre farklılıklar gösterse de erkeklerin kadınlar konusunda birçok noktada hemfikir olduğunu görmeniz mümkün olacaktır. Farklı meslek gruplarından ve farklı kültürlere sahip birçok erkek üzerinde yapılan araştırmalara göre erkeklerin ideal kadında aradıkları özellikler şunlardır:

Gülümseyen Ve Huzur Veren Kadın

Erkekler için güler yüzlü ve daima enerjik görünen kadınlar, cool takılan ve çekici bakışlar atmaya çalışan kadınlardan çok daha çekicidir. İdeal kadın özellikleri sıralamasında erkeklerin ilk verdiği cevaplar arasında güler yüzlü olmak yer almaktadır. Kendi mutluluğunu ve enerjisinin güler yüzü ile karşı tarafa da sirayet ettiren kadın, huzur veren bir yanı bulunduğu için her zaman erkekler tarafından tercih edilir olacaktır.

İyi Yemek Yapmak

Özellikle evlenmek niyetinde olan erkekler, kadınların iyi yemek yapıyor olmasına özen göstermektedir. Fazla çeşit bilmiyor olsa bile iyi yemekten anlayan kadın evlilik hayatı için ideal kadındır. Erkeklerin kalbine giden yol midesinden geçer sözünü yabana atmazsanız, etkilemek istediğiniz bir erkeği bu özelliğinizi geliştirerek daha kolay kazanabilirsiniz.

Kendine Güvenli Olmak

İdeal kadın nasıl olmalı sorusu sorulan birçok erkek, kadının kendine güvenli olması gerektiği cevabını vermiştir. Erkeklerin çoğu kadınları etkisi altına almak istese de karşısında sağlam adımlarla yere basan ve her anlamda kendine güvenen bir kadın olması, erkekleri daima cezp etmektedir.

Aşırı Zayıf Olmamak

Erkekler, sanıldığının aksine zayıf kadınları çok da çekici bulmamaktadır. Güzel ve biçimli kıvrımlara sahip olan balık etli kadınlar onlara daha ideal ve seksi gelmektedir.

Smiling couple having tea outdoors

Her Anlamda Mükemmel Uyum Sağlamak

Erkekler, kendi zevkleri ile örtüşen zevklere sahip olan kadınları en ideal kadınlar arasında göstermektedir. Aile yaşantısı, kişisel zevkleri ve cinsel hayatta uyumlu olan bir kadın, erkek için en ideal kadın olacaktır.

Kıskanmamak Ve Erkeği Özgür Bırakmak

Erkekler, kısıtlanmaktan aşırı derecede rahatsız olmaktadır. Kıskançlık da erkeği kısıtlayan unsurlardan biridir. Bundan dolayı erkekler kıskanç kadından bir süre sonra uzaklaşmak isteyecektir.

Kişisel Bakıma Önem Vermek

Sanılanın aksine kişisel bakımı, erkekler kadınlardan çok daha fazla önemsemektedir. Bakımlı ve güzel kokan bir kadın, ideal kadın tanımlamasındaki büyük bir boşluğu doldurmaktadır. Özellikle saç ve vücut bakımı erkekler için oldukça önemlidir.

 

Benzer Yazilar

Kadınlara Sorduk Hangi Kıvanç Tatlıtuğ?

Ahmet DOĞDU

Bakımlı Sakallar için 3 Öneri

Kampta Yürüyüşte ya da Yolculukta Yanınızdan Ayırmak İstemeyeceğiniz Kablosuz Hoparlörler

Ahmet DOĞDU

Tarzlarıyla Fark Yaratan 5 Ceo

Ahmet DOĞDU

Karşı Cinsle Buluşmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Erkekler İlişkiler Hakkında Ne Düşünüyor?

Editor

Yorum Yaz