Image default
Erkek Moda

Erkekler İçin İdeal Mülakat Kıyafeti

İş görüşmesi kendinizi sizi tanımak isteyen kişilere doğru yansıtmanız için son derece ciddiyet gerektiren bir ortamdır. İlk etapta sizi beğenmeleri diğer adaylara karşı bir sıfır önde başlamanız için dış görünüşünüze önem vermelisiniz. Mülakat ortamı gergin bir ortam olduğundan seçtiğiniz kıyafet hem şık hem sizin içinde rahat edebileceğiniz bir kıyafet olmalı. Mülakatta ne giyilir erkek görüşmeciler beğeni kazanmak için nasıl seçimler yapmalısınız? Yaptığınız seçimler sizi yansıtacağından doğru bir kombin ile işi almanız diğer adaylardan daha kolay hale gelir. Şık giyinmeniz hem kendinize hem de iş görüşmesi yaptığınız kişilere saygı göstergesidir. Peki, iş görüşmesi erkek kıyafet kombinleri nasıl olmalı?

erkek-mulakat-kiyafetleri

Ceketsiz Olmaz

İş görüşmelerinden başarılı bir sonuç alarak ayrılmak istiyorsanız takım elbise giymeniz şart. Takım elbisenin içine ütülenmiş açık renkte sonuna kadar düğmeleri kapatılmış bir gömlek ve kravat size artı puan kazandırır. Seçtiğiniz takım elbise sade desenli olmalıdır. Mülakat ortamı sadelik ve şıklık gerektiren bir ortamdır.

Renklere Dikkat

İş görüşmesi kıyafeti erkek görüşmeciler için tehlike arz etmektedir. Seçeceğiniz renk erkeklerin sıklıkla tercih ettiği kahverengi olmamalıdır. Kahverengi işe alım uzmanları arasında tartışmalı bir renktir. Bu riski göze almanıza gerek yok. Takım elbisenizi koyu gri ve ya siyah seçebilirsiniz. Desenli değil sade bir takım olmasına dikkat ediniz. Gömlek seçiminiz açık renklerde olmalı ama sarı ve turuncu gibi iddialı renklerden uzak durunuz. Mavi renk uzmanlara göre sizin imajınıza güvenilirlik ekler gömleğinizi açık mavi seçebilirsiniz. Kravatınızı parlak kumaştan değil sade az desenli bir modelden seçmeniz gerekmektedir. Siyah ve ya koyu gri seçtiğiniz takım elbise siyah bakımlı ve boyalı bir ayakkabıyla tamamlanır bu şekilde gösterişli renklerden uzak sade ve şık olmayı başarırsınız.

ideal-mulakat-kiyafeti

Tamamlayıcılar

İş görüşmesi kıyafet kombinleri tamamlayıcıları saç sakaldır. Temiz taranmış bir saç, tıraş edilmiş sakalsız bir yüz sizi daha ciddi ve özenli gösterir. Hafif bir parfüm size ferahlık katacaktır. Eğer küpe ve piercing gibi takılarınız varsa iş görüşmesine girmeden çıkarmanızı öneririz. Ayrıca kemer, saat, kol düğmesi gibi aksesuarları tercih etmemelisiniz. Bu kıyafet seçimlerini eksiksiz yerine getirirseniz şansınız diğer adaylara göre daha fazla olacaktır.

Benzer Yazilar

Geçmişten Bugüne Brad Pitt’in Giyim Tarzı

Ahmet DOĞDU

Yaz Düğünleri İçin Damatlık Alternatifleri

Ahmet DOĞDU

Sıfır Kol Tişört Erkek Modası 2019

Editor

Gömlek Nasıl Seçilir?

Ahmet DOĞDU

Etkileyici James Dean Stili

Ahmet DOĞDU

2018 Kış Stiliniz İçin Alışverişe Hazır Mısınız?

Yorum Yaz