Image default
FelsefErkek

Erkekler İçin İlk Görüşte Aşk

Başlıktan da anlaşılacağı gibi ilk görüşte aşk kavramı erkekler ve kadınlar için oldukça farklıdır. Buluşmanın ilk dakikalarında kadının aklından geçen gelinlik modellerinden farklı olarak erkeklerin bakış açısı oldukça farklıdır.

Herkesin bir ilk görüşte aşk hikâyesi vardır. Ama hemen kimse ilk görüşte aşkın aslında 12 dakikada gerçekleştiğini bilmez. İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre ilk buluşmadan önce kadınların yüzde 6’sı erkeklerin ise yüzde 5’i diyet yapıyor. Çünkü iki taraf da dış görünüşün ilk izlenimdeki önemini biliyor. Ama erkekler ilk buluşma konusunda kadınlara göre daha esnek. Yani ilk buluşmada etkilenmediği birine ikinci üçüncü hatta dördüncü şansa vermekten yana.  Fakat kadınlar ilk buluşmada etkilenmediğinde o defteri genellikle kapatıyorlar.

ilk-goruste-ask-nasil-olur

Peki erkekleri etkileyenler nelerdir? Erkeklerin en çok önem verdiği şeylerin başında saçlar geliyor. Bakımlı ve güzel kokular saçan saçlara sahip kadınlar erkeklerin gözünde 1-0 önde başlıyor. Tabi güzel bir fiziğe sahiplerse… Kimi balık etli sever kimi sporcu bir bedenden hoşlanır kimi erkek ise minyon tiplerden etkilenir. Ama hepsinin ortak paydası bölgesel yağlanmadan koşarak kaçmalarıdır. Hemen hemen hiçbir erkek göbek ve basenden hoşlanmıyor ve ne yazık ki ilk baktıkları şeyler arasında bunlar var. Diyelim ki bu parkurlardan geçen bir kadınla karşı karşıyalar. Şimdi sırada gülümseme var. Evet gülümseyip mutlu olduğunu belli etmeli fakat sürekli gülüp basit görünmemeli. Esprilerine gülerse ekstra puan kazanan kızımız sesli bir kahkahayla her şeyi batırabilir.

erkekler-icin-ilk-goruste-ask

 

Karşı tarafın samimiyeti de hayati önem taşıyan özelliklerden. Erkek ya da kadın fark etmez, karşı tarafın hoşlanacağı gibi hareket edilirse ve daha da kötüsü ‘gibi’ davranıldığı hissettirilirse durum ilk görüşte aşktan oldukça uzakta kalır. Beğeni sözcükleri söylemek isteyen bir kadın bunu söylemeli gülmek isteyen bir kadın gülmeli ve dokunmak isteyen bir kadın dokunmalıdır. Erkekler için aslında durum oldukça basit. Hoş bir görünüm ve samimiyet.

Benzer Yazilar

Bağlanma Korkusu Olan Erkeğe Nasıl Davranılmalı

Kadınların Erkeklerden İntikam Alma Yöntemleri

Ahmet DOĞDU

Aşıkların Yaptıkları Sık Hatalar

Editor

Yılbaşında Sevgilinize Hediye Edebileceğiniz En Çekici 5 Kadın Parfümü

Yapay Zeka Nedir?

Editor

Evliliği Boşanma Girdabından Kurtarmanın Yolları

Editor

Yorum Yaz