23.2 C
Istanbul, TR
Cumartesi, Haz 22, 2019
Erkek Moda

Erkekler için Kare Yüz Tipine Uygun Saç Modelleri

Yüz şekline göre saç modelleri oldukça farklılık göstermektedir. Oval yüz, kalp şeklinde yüz, üçgen yüz gibi yüz şekilleri için kullanılması gereken saç şekli her zaman farklı olmak durumundadır. Bugün sizler için kare yüze sahip olan erkekler hangi saç modellerini tercih etmeli bu konuya değineceğiz.

kare-yuz-tipi-erkek-sac-modelleri.jpg

Kare Yüz Tipi Nedir?

Eğer yüzünüzün eni ve boyu birbirine eşit ölçülerde ise sizin yüz şekliniz kare olarak tabir edilmektedir. Kare yüz şekline sahip olan erkeklerin çene kemikleri de köşeli olmaktadır. Bundan dolayı kare yüz yapısına sahip erkekler saç modeli seçerken yüzlerini bir nebze olsun oval gösterebilecek olan saç kesimlerini tercih etmelidir. Peki, bu saç modelleri nelerdir gelin hep birlikte görelim.

kare-yuz-tipi-erkek-sac-modelleri.jpg

Yanları Kısa Saç Kesimi

Kare yüzlü erkekler saçlarını nasıl kestirmeli sorusunun cevaplarından biri, bu tip yüz yapısına sahip olan erkeklerin saçlarının yanlarını kısaltmasıdır. Yanların kısa, üst bölgelerin ise yanlara oranla bir miktar uzun olduğu saç kesimleri, kare yüze sahip olan kişilerin yüz yapısını dengelemektedir. Köşeli olan yüz yapısından uzaklaşılmasını ve odağın üst bölgede yer alan hafif uzun saçlara doğru kayması, kare yüz şekline sahip erkeklerin saç modelinde doğru bir tercih yaptığının göstergesi olacaktır.

erkek-kare-yuz-yapisi-dalgali-sac.jpg

Kıvırcık Ya Da Dalgalı Saç Kesimi

Kare yüz şekline sahip olan ve saçları kıvırcık ya da dalgalı olan erkekler, saç kesimi konusunda diğerlerinden daha şanslı olmaktadır. Çok uzun olmayacak şekilde kestirilen ve doğal havasından ödün vermeden şekillendirilen bu dalgalı saçlar, kare yüze sahip olan erkeğin yüz hatlarını yumuşatmakta ve ona daha oval bir yüz ifadesi kazandırmaktadır.

Kâhkülsüz Kısa Saç Kesimi

Kare yüze sahip erkekler için ideal saç modeli olarak kakülsüz kısa saç kesimi gösterilmektedir. Yanların önlerden daha kısa, alın üzerindeki saç tutamının ise biraz daha uzun olduğu saç modeli, kare yüz için idealdir.

Benzer Yazilar

Erkek Kadın İlişkilerinde Beden Dili: Kadınlar Ne Demek İstiyor?

Editor

Uzun Saçın Karizmaya Etkisi

Editor

Beyaz İle Mavinin Mükemmel Uyumunu Kanıtlayan 7 Kombin

Sezona Hazırlık İçin Bunlara Dikkat!

Ahmet DOĞDU

70’lerin Modası Saç Modelini Yeniden Yaşayın

Editor

Erkeklerde Giyimine Kadınlar Kadar Özen Gösteriyor

Editor