Image default
Erkek Moda

Erkekler İçin Kış Spor / Klasik Gömlek Seçimleri

Spor gömlek tercihleri :

Bu kış, erkek spor gömleklerinde koyu renkler hakim. Zeminlerde ki koyu renklerin üstüne kontrast geniş kareler, geniş boyuna çizgiler vitrinleri süslüyor.

Yakalar yine ufak ve üstten düğmeli olacak şekilde kullanılmış. Nadir de olsa yakanın üstünden gözükmeyen fakat altında düğme olan yaka modelleri de tercih ediliyor. Düğmeler yakayı topladığı için sürekli düzeltmek zorunda kalmadıklarından erkekler mutlu…

Hakim yakalı gömleklerde gençler arasında ilk tercih edilenler arasında. Daha ziyade ince ve zarif boyunlu erkeklere yakışan yaka modeli.

Kollarda apolet her zaman ki gibi bu kışta erkeklerin vazgeçilmezi. Tercih edilen apolet, genelde modele garni olarak kullanılan renklerden ve düz kumaştan oluşuyor. Gömleği kazağının altına giymeyi tercih etmeyenler için apoletler her zaman kurtarıcı görevini görüyor. Kazağın altına giyilen gömleklerde artık yerlerini düz renklerden kareli ya da küçük baskılı desenlere bıraktı. Kazaktan bağımsız olarak yapılan renk tercihi dikkat çekiyor.

Bir de cepler var tabi. Kumaşın boyuna ya da verevine kullanılan ceplerde genelde verev çizgiler çok satılanlar arasında. Spor modellerde çift cep ve kapaklı modeller genç erkeklerin kullanımına ve kot üstü giyim tarzına yakışır şekilde düşünülmüş.

Klasik gömlekte tercih edilenler :

Klasik gömlek ; erkeklerin gardıroplarının en baş köşesinde her zaman bulunması gereken en önemli kurtarıcıları. Beyaz, kış olmasına rağmen takım elbise içine giyilen en güvenilir renk. İkinci sırayı siyah almış durumda. Renkli kravatlarla özel gecelerin kombinleri arasında. Kravatlara uygun ceket mendilleri artık yerlerini kontrast renklere bıraktı. Bu detayı gözden kaçırmayın. Dikkatleri renklere çekmenin özel anlamlarını düşünmek gerek.

Lacivert renkte bu kışa damgasını vuracak gibi gözüküyor. Daha ziyade düğme iplerin de ki zıt renkler gömleğe hoş bir hava katmış. Düğme iplerine uygun kravat ya da mendil kombiniyle kullanılabilirliği arttırıyor.

Takım elbise altına giyilen gömlek yakalarında bu kış, kısa İtalyan tercih edilmiyor. Artık daha ziyade her gömlek üreticisinin markasına özgü tasarladığı küçük yakalar hakim. İnce kravatlarla hoş durduğu da gözden kaçmıyor. Daha kalın kravat takmak isteyen erkeklerin tercihi biraz daha büyük yakalar oluyor.

Benzer Yazilar

Erkek Takım Elbise Modası 2017

Dolce&Gabbana 2016 Erkek Modası

Ahmet DOĞDU

Chris Bosh İle Yeni Erkek Stilleri!

Ahmet DOĞDU

Mango’nun Kalabalığına Artık Erkeklerde Karıştı

Ahmet DOĞDU

Damat Adayları İçin 2016 Damatlık Önerileri

Ahmet DOĞDU

En Tarz Erkek Tişörtleri 2017