Image default
Erkek Moda

Erkekler İçin Mezuniyet Balosu Kombini

Eğitim ve öğretim süresinin son günlerine yaklaştığımızda, baharın yaz ayı ile buluşmasına eşlik eden günlerde öğrenciler için de mezuniyet balosu macerası da başlamış demektir. Her özel anınıza eşlik eden giyim kuşamınızın belki de en önemli seçimlerinden olan mezuniyet baloları için nasıl bir tercih yapılması gerektiği kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de sıkça sorulan bir soru olarak karşımıza çıkmaktadır.

Öncelikle günlük hayatımızda da dikkat etmemiz gereken bir faaliyet olan giyim tarzınız, özel günlerde daha çok dikkat edilen bir konudur. Burada en önemli etken ise vücut tipimize göre seçimdir. Öncelikle seçeneğin tüm ayrıntısı vücut tipinizi iyi tanımanızla başlar. Günümüzde moda ve trend kişiye özel bir unsurdur. Sırf sezon trendleri diye denediğiniz kıyafetler zaman zaman üzerinizde istediğiniz gibi durmayabilir. Bu yüzden kıyafet seçimi yaparken mutlaka kendinize uygun kombinleri seçmeye özen göstermelisiniz.

Mezuniyet için ilk önce rahat ve eğlenceli mı yoksa şık ve klasik mı olmak istediğinize kara vermeniz gerekmektedir. Seçeceğiniz model ve renkler sizi bir anda farklı bir görünümle karşılaştırabilir. Bu nedenle sizlere tavsiyemiz ne çok ciddi bir takım tercih edin ne de rahat bir takım. Gecenizin kurtarıcısı olarak yelek tercihi sizi oldukça rahat ve göz alıcı kılacaktır. Seçeceğiniz yelekli bir takım elbise sizi gecenin en şık erkeği yapabilir. Hem kullanışlı olması, hem de sizi sıkmayacak görüntüsü sayesinde, gece boyunca şık görünmeye devam edecek ve kendinizi rahat hissedeceksiniz. Bu tip takım elbiselerin bir özelliği de her vücut tipine uygun olmasıdır.

Bunun yanı sıra gecenin ilerleyen saatlerinde sizi daha özgür hissetmesi adına ceketinizden kurtulduğunuzda şıklığınızdan hiçbir şey kaybetmeyerek yeleğinizle çevrenize ağırlığınızı yansıtabilirsiniz. Kıyafetinizin yanında kullanacağınız aksesuarlar sayesinde farklı moda anlayışınızı görünüşünüze ekleyebilir ve şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. En önemli olan renk seçeneklerine gelirsek, sezonun trendlerini takip ederek uygun modayı takip edebilirsiniz. Ancak kendi zevkinize göre giyinmeyi tercih ediyorsanız daha soft renklerle bir yaz görünümü elde edebilirsiniz. Yaz aylarında mavi ve bej tonları size eşlik edebilir. Ancak daha klasik bir duruş edinmek isterseniz siyah, lacivert ve bordo kıyafetler bu süreçte sizinle olacaktır.

Benzer Yazilar

2019 Erkek İlkbahar Trendleri

Editor

Erkeklerde Estetik Müdahalelere Bakış

Ahmet DOĞDU

Urban Giyim Tarzı Nasıl Olur?

Editor

Erkeklerin Vazgeçilmez Aksesuarı: Saat

Kim demiş Erkek çanta kullanmaz diye?

Ahmet DOĞDU

Hakiki Erkek Deri Montlar

Editor

Yorum Yaz