Image default
Erkek Sağlık

Erkekler için Mutlaka Yapılması Gereken Cilt Bakımı

Kişisel bakım dendiğinde çoğumuzun aklına kadınlara ait birçok ürün ve özellik gelmektedir. Fakat, erkeklerin de cilt bakımı yapmaları gerektiği göz ardı edilmektedir. Bu nedenle, erkekler için cilt bakımı hakkındaki kaynaklar oldukça sınırlıdır. Kişisel bakım, sadece makyaj yapmaktan ibaret değildir ve erkeklerinde aynı kadınlar gibi cildinin nem dengesini korumaları ve ciltlerini nemli tutmaları için çeşitli ürünleri günlük yaşantısına sokmaları gerekmektedir. Yani kişisel bakım sadece kadınların değildir, kişisel bakım herkesindir.

Yüz Yıkama Alışkanlığınızı Değiştirin

Gün içerisinde yüzünüzü fazla yıkamak cildinizden nemin yok olmasına ve kurumasına sebep olabilmektedir. Fakat, yüzü az yıkamak da gözeneklerin tıkanmasına sebep olabilmektedir ve gözeneklerin tıkanması da sivilce ve siyah noktaya sebep olabilmektedir. Bu nedenle çeşitli cilt bakım ürünleri ile sabah yatmadan önce, sabah kalktıktan sonra cildinizi yıkamalısınız.

Yüzünüzü Ve Tüm Vücudunuzu Nemlendirin

Cildiniz de en yüzünüz kadar neme ihtiyaç duymaktadır. Nemlendirici seçerken E vitamini açısından zengin bir nemlendirici seçmeye özen göstermelisiniz. Cildinizi çeşitli ürünlerle temizledikten sonra nemlendiriciyi parmak uçlarınıza yüze dağıtın.

Cildinizi Güneşten Koruyun

Cildin zararları sadece yaz aylarında değil, kış aylarında da zararlı olabilmektedir. Bu nedenle özellikle Hassas bir cilde sahipseniz, güneş koruyucu nemlendiricileri tercih etmelisiniz. Ayrıca güneş koruyucu kırışıklıkların da önlenmesine de yardımcı olmaktadır.

Ağız Ve Dış Bakımına Olduğundan Çok Özen Gösterin

Günlük dış bakımınızda diş ipini kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Ayrıca, günde en az 2 kere fırçalamalı, en az 2 dakika fırçalanmalıdır. Sağlıklı bir gülüşün çürük olmayan dişlerden kaynaklandığını unutmamalısınız.

Sakallarınızı Da Bakım Yapın

Sakal uzatmayı sevenlerdenseniz ve sakalsız asla olmaz diye düşünüyorsanız, sakallarınıza da bakım yapmak gerekmektedir. Bu nedenle haftada en az 2 kere sakallarınıza peeling uygulamalı ve çeşitli yağlarla sağlıklı sakallara kavuşabilirsiniz.

Benzer Yazilar

Vücut Geliştirme Yapmak İsteyen Erkekler İçin 7 Öneri

Sabah Ereksiyonunun Nedenleri

Editor

Beyin Sağlığı İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Editor

Meditasyonun bilinmeyen faydası

Ahmet DOĞDU

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklara Dikkat!

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Yaptırması Gereken Sağlık Testleri

Ahmet DOĞDU