Image default
Erkek Moda

Erkekler İçin Rahat Kıyafet Önerileri

Erkekler genellikle kendilerini rahatsız eden kıyafetlerden kaçınırlar. Rahat edebilecekleri kombineleri daha fazla tercih ederler. Kadınlar gibi rahatsız olabilecekleri kıyafetleri şıklık uğruna fazla tercih etmezler. Erkek giyim tarzları bu yönde ki tercihlerden dolayı konfor odaklı olduğu gibi son zamanlarda modanın eğilimi ile biraz dar seçeneklerinde ortaya çıktığını söylemek mümkün.

rahat-erkek-giyim.jpg

Vücut Hatlarınıza Göre Tercih Yapın: Kıyafetleriniz belirlerken mutlaka kendi bedeninizi tanımalısınız. Bu sizi rahatlık yönünde oldukça olumlu bir şekilde yansıyacaktır.

Erkekler için rahat giyim denildiği zaman mutlaka fiziksel açıdan eksiler göz önüne alınarak kıyafet seçilmelidir. Örneğin; biraz göbeğiniz varsa ve siz düğmesi zor kapanan bir pantolonu tercih ettiyseniz oturup kalkmada zorlanacaksınız şıklık uğruna yaptığınız bu seçim sizi oldukça zorlayacağı için bu kusuru bol cepli bir pantolon ve belinizden bırakılmış bir gömlek kombini ile tamamlayabilirsiniz. Ya da taraklı bir ayak yapını varsa yine sivri burun bir ayakkabı seçmek yerine küt burun bir günlük ayakkabı seçmeniz sizin için daha rahat ettirici olacaktır.

erkeklerde-rahat-giyim-secimi.jpg

Doğru Kumaş Seçimi: Kıyafetleri seçerken yalnızca üzerimizde nasıl durduğuna bakmak çok doğru değildir. Bazen çok beğendiğimiz bir kıyafet ilerleyen zamanlarda bizi fazlasıyla rahatsız edebilir. Erkeklerin giyim tarzları için ise bu durum farklı bir yönden oldukça olumsuz bir hal alabilir. Erkekler sıcakta kadınlara göre daha çok terleyecekleri için hava geçirgenliğine sahip kumaşları seçerek bu sıkıntılı durumdan kurtulabilirler. Polyester gibi hem ter kokusu barındıran ve cildi rahatsız edecek kumaş türleri yerine tamamı pamuk kıyafetler doğru seçim olacaktır. Ayrıca sıcak aylarda kumaş türü ayakkabılar deri ayakkabılara göre daha ferah olacağı için iyi bir kombin ile çık bir görüntü sağlayabileceklerdir.

erkek-rahat-giyim-tercihi.jpg

Bol Yaka Tercih edin: Rahat giyim için önemli bir etken ise bol yaka tercihidir. Bazı erkekler boyun bölgelerinin geniş olması nedeni ile yakanın boğazlarını sıkmasından hoşlanmazlar bu durumda tişört ya da kazak seçimlerinde yaklarının oldukça geniş olmasını seçerek rahat bir giyim seçimi yapacaklardır.

Benzer Yazilar

Blazer Ceket İle Çarpıcı Bir Görünüm Elde Edin

Ahmet DOĞDU

Vücut Tipine Göre Erkek Jean Seçimi

Spor Tarz Seven Erkekler İçin Kombin Önerileri

Ahmet DOĞDU

Prezervatif Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ahmet DOĞDU

Erkeği Çekici Kılan Dış Görünüş Özellikleri

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Kısa Saç Mı Uzun Saç Mı?

Editor

Yorum Yaz