Image default
Erkek Moda

Erkekler İçin Smart Casual Stil Nedir?

Smart causal stili erkekler için de kadınlar için de tanımlanabilecek bir tarzdır. Özellikle iş ortamlarının son yıllarda fazlasıyla öne çıkan tarzı olmakla birlikte günlük yaşamın her noktasında kullanabileceğimiz bir yaklaşımdır. Aslında resmi kıyafetlerin yumuşatılıp sportifleştirilmesi olarak başlayan smart causal stili giderek kendini daha çok kabul ettirmeye başlamış durumdadır.

Stil Nasıl Oluşturulur?

erkekler-icin-smart-casual-kombinler.jpg

Erkek için smart causal stil oldukça basit tercihlerle oluşturulabilir. Unutulmamalı ki bu stilin amacı kısmen resmi görünümün içinde rahatlıktır.

En belirleyici ögelerin başında pantolon gelmektedir. Pantolon ne kumaş olmalıdır ne de kot. Daha çok kanvas pantolonlar tercih edilmelidir. Pantolonda renk tercihi yine önemli bir ayrıntıdır. Siyah ve gri fazla ciddiyeti vurgulayacaktır. Lacivert, okru sarısı, göze batmayan ama renk vurgusu da yapan rahat pantolonlar tercih edilmelidir.

Pantolonu yine renkli spor bir gömlek tamamlamalıdır. Burada gömlek pantolon kombinasyonu önemlidir. Soğuk havalarda şık bir kazak ya da spor bir ceketle kıyafet tamamlanmalıdır.

Aksesuarların Önemi

erkeklerde-casual-smart-combin.jpg

Casual smart kombinleri, her tarzda olduğu gibi aksesuarlarla tamamlanması gereken bir toplamdır. Erkekte temel aksesuarlar kemer, saat ve ayakkabıdır. Kemer saat ve ayakkabı uyumu, bu aksesuarların seçilen kıyafetle renk ve tarz uyumu oldukça önemlidir. Causal tarzı bir kıyafetle ciddi bir tören ayakkabısı giymek abes kaçacaktır. Seçilen kıyafet toplamı ile tamamen uyumsuz iri bir spor saat kolda hiç de hoş durmayacaktır.

Spor bir pantolonun altında özellikle seçilen ayakkabı dikkat çekecektir. Casual smart ayakkabı erkek için ne tam olarak spor bir ayakkabı olmalıdır ne de klasik bir ayakkabı olmalıdır. Doğrusu tarz yaygınlaşması, ayakkabı üreticilerinin bu arada kalan ciddi ama spor görünümlü ayakkabı üretim çeşitlerini artırmasına yol açmıştır.

Modanın Genel Yönü

erkek-moda-smart-casual-kombin.jpg

Gelişmeler gösteriyor ki insanlar bulundukları her ortamda daha yüksek konfor arayışlarını sürdürüyorlar. Bu konfor ve rahatlık beklentisi kullanılan araçlardan her ortamdaki kıyafetlere kadar genişleyerek devam ediyor. Smart causal stilinin gelişerek ve kendini güncelleyerek moda kavramının genelini ele geçireceğini ön görmek hiç abes olmaz. Öyle ki özel gece giysilerinde bile bu stilin kibar izleri ile karşılaşmak mümkün olmaktadır.

Benzer Yazilar

2013 ERKEK AKSESUAR MODASI

Ahmet DOĞDU

Moda Kadınlara Özerk Bir Alan Mı?

Ahmet DOĞDU

Şapka Kullanma Şekilleri

Editor

Tarzınızı İç Giyimle Yansıtın

Ahmet DOĞDU

2016 Erkek Modasında Mokasen Ayakkabı

Ahmet DOĞDU

Yaz Aylarında Tercih Edebileceğiniz Ayakkabı Modelleri

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz