Image default
Genel

Erkekler İçin Tüy Dökme Yöntemleri

Günümüzde erkeklerde kadınlar kadar bakımına önem vermektedir. Bu bakımlar arasında ilk sıralarda tüy bakımı gelir. Tüy bakımı denildiği zaman ilk akla gelen şey ağdadır. Ayrıca artık piyasada erkeklerin de tüy bakımında kullanabileceği çeşitli ürünler bulunmaktadır. Vücuttaki fazla tüylerden kurtulmak için kullanacağınız yöntem size kalmaktadır.

Tüy Dökücü Kremler

Kimyasal bileşenlerden oluşan tüy dökücü kremler, günümüzde yaygın olarak kullanılan tüy dökme yöntemlerinden biri. Erkekler tarafından yaygın olarak tercih edilmesinin sebebi kullanış kolaylığı ve acısız bir işlem olmasıdır.

Tüy dökücü kremler, ekonomiktir, çok çabuk sonuç verir ve hiç acı hissedilmeden uygulanabilir. Ancak etkisi kısa sürelidir ve hassas ciltlerde alerji yapabilir.

Sir Ağda

Geleneksel olarak yapılan ağda artık yerini sir ağdaya bırakmıştır. Sir ağda yöntemi uygulama şekli; sir ağda makinesi ile ağda ısıtılır ve spatula yardımıyla tüy alınacak bölgeye sürülür. Ardından ince şerit halindeki yerlerden kağıtlar çekilerek ağda gerçekleşir.

Sir ağda, düzenli kullanırsa tüy ve kıl köklerinde azalma meydana gelir. Kıl dönmesi gibi rahatsızlıkların yaşanmasını engeller ve hijyeniktir. Ancak bu işlemi uygularken canınız yanabilir.

İğne Epilasyon

Bu yöntemde oldukça ince iğneler kullanılır. Özel olarak tasarlanan bu iğnelerle kıl köklerine girilip, zayıf akımlı elektrikle kökler yakılır. Daha sonrasında cımbız ile kıl çekilerek alınır.

İğne epilasyonu kalıcıdır, her cilde ve bölgeye uygulanabilir. Beyaz ve gri renkteki tüyleri bile yok eder. Ayrıca bu yöntemde kullanılan elektriğin akımı oldukça zayıftır, bu yüzden herhangi bir acı duyulmaz.

Lazerli Epilasyon

Bu yöntemde lazer ışınlarıyla kıl köklerinde bulunan melanin pigmenti ısıtılarak, kıl kökleri tahrip edilir. Tüylerden tamamen kurtulma yöntemleri arasında en net sonucu verecek bir tekniktir.

Benzer Yazilar

16 Bin Lira Ödül Veren Grip Oteli

Editor

Sevgiliniz Sizinle Ciddi Mi Yoksa Eğleniyor Mu?

Ahmet DOĞDU

Erkek Sakal Çeşitleri ve İsimleri

Editor

Yüzyılların Geleneği Boğa Güreşleri Nasıl Ortaya Çıktı?

Editor

Dünyanın En Zengin Erkekleri

Editor

Sabah Koşusuna Çıkmayı Düşünenler için Tavsiyeler

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz