Image default
Erkek Sağlık

Erkekler İçin Vücut Geliştirme Önerileri

Bu yazımızda sizler ile erkek vücut geliştirme için önemli olan teknik ve yöntemler üzerinde duracağız. Doğru teknik ve yöntemleri kullanarak kas geliştirme sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Vücut Geliştirme Sürecinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Eğer vücudunuzun daha hacimli ve kaslı olmasını istiyorsanız, vücut geliştirme egzersizleri size bu konuda yardımcı olacaktır. Vücut geliştirme egzersizleri yaparken doğru bir şekilde yapmak ve bazı kurallara uymak istediğiniz vücuda ulaşmanızı sağlayacaktır. Aşağıdaki vücut geliştirme için çok önemli olan 4 kuralı sizler ile paylaşıyoruz.

1. Beslenme Vücut Geliştirmenin Kilit Anahtarı

Hiç kaslar mutfakta yapılır sözünü duydunuz mu? Son yıllarda yapılan araştırmalar gösterdi ki, kas yapmanızı sağlayacak en önemli şey spor değil, beslenmedir. Bunu şu şekilde oranlayabiliriz; vücut geliştirmede beslenme %70, spor %30 öneme sahiptir. Sağlıklı beslenerek ve bol proteinli gıdalar tüketerek vücut geliştirirken ihtiyaç duyduğunuz besinleri alabilir ve hayal ettiğiniz vücuda kavuşabilirsiniz.

2. Isınmadan Spor Yapmayın

Her sporda olduğu gibi vücut geliştirmede de ısınmadan spor yapmak çok tehlikelidir. En ufak yanlış harekette kaslarınızda kalıcı bir hasara neden olabilirsiniz. Bu neden ile her zaman ısındıktan sonra spor yapın.

3. Dinlenmekten Korkmayın

Vücudunuzu daha iyi geliştireceğini düşünerek egzersiz sırasında hiç mola almamak ya da haftanın her günü egzersiz yapmak kaslarınızın yorgun düşmesine neden olacaktır. Unutmayın kaslar dinlenirken gelişir. Egzersiz esnasında kendinize süre vermekten korkmayın, aynı zamanda haftalık egzersiz programı hazırlarken mutlaka kendinize boş günler verin ve bu günlerde kaslarınızın gelişeceğinin farkında olun.

4. Tek Bölgeye Yoğunlaşmayın

Tek bir bölge üzerinde çalışmak o bölgenin hızlıca şekil almasını sağlamayacaktır. Çekici ve fit bir vücuda kavuşmak istiyorsanız vücut geliştirme egzersizleri yaparken kol, bacak, omuz gibi vücudunuzun farklı bölgelerini kapsayacak şekilde antrenman yapın.

Benzer Yazilar

Erkek Spermleri Kadınlarda Kanser Tedavisinde Kullanılacak

Erkeklerde En Sık Görülen Prostat Kanserinin Ameliyatı

Editor

Bacaktan Gelen Ölümcül Hastalık Akciğer Embolisi

Editor

Tıraş Sonrası Bakımında Nelere Dikkat Etmeli

Ahmet DOĞDU

Erkekler İçin İstanbul’daki En İyi Epilasyon Merkezleri

Editor

Hazımsızlıktan Kurtulmak İçin Beslenmenize Dikkat Edin

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz