Image default
Erkek Moda

Erkekler İle Sohbet Etmenin İncelikleri

İlişkilerdeki belki de en temel problemdir, iletişimsizlik. Çifteler birbirlerini çok sevseler de kimi zaman yanlış anlaşılmalar sonucu tartışmalar çıkar. Birbirini iyi anlamak ve karşımızdaki kişi ile konuşmayı ve onu dinlemeyi bilmek önemlidir. Özellikle erkekler ile sohbet ederken bazı noktalara dikkat etmek gerekir. İki farklı cinsin birbirini tamamen anlamaları yada aynı şekilde davranıp düşünmeleri beklenmemeli.

Erkekler ile doğru sohbet, aslında iletişimin devamı için anahtar niteliğindedir. Burada anlatılmak istenen kendinizden farklı biri gibi olup değişmek değil tam aksine tamamen doğal ve içten davranmakla ilgilidir. Erkekler ile sohbetin incelikleri;

Gülümseyin ve nazik olun

Erkeklr çoğu zaman ilişkinin en başında daha dışa dönük olurlar fakat zamanla içlerine kapanırlar. “sen çok değiştin” diye anlatılan aslında budur. Flörtün ilk günlerinde onun yaptığı şakalara kıkır kıkır gülerken sonrasındaki yıllarda belki de terslediniz ve istemeden de kalbini kırdınız. Anlattığı en ufacık olayı bile gerçekten içten dinleyin, gülümseyin ve ona nazik davranın.

Dokunun

Konuşma sırasında ona dokunarak kendinizi ilgi odağı haline getirin. Dokunmak bilinç altına senden hoşlanıyorum mesajı verir ve konuşmanın derinleşmemesi için hiçbir sebep kalmaz.

İnsanların dedikodusunu yapmayın

Genellikle erkekler dedikodu yapmaktan ve yapılmasından hoşlanmazlar. Belki olayları anlatabilirsiniz ama insanlar hakkında sürekli kötü yorumlarda bulunup negatif enerji yaymayın. Sohbet ederken güzel şeylere odaklanmaya çalışın.

Sıkboğaz etmeyin

İşten gelip evde buluştunuz, anlatmak istediğiniz birsürü olay var ve eşiniz televizyonun karşısında oturup birşeyler izlemek istiyor. Onu boğmayın, herkesin rahatlama yöntemi farklıdır onun da kendi evinde biraz yalnız kalmasına müsaade edin. En sevdiği oyunu oynarken onunla sohbet etmeye çalışmayın. “ aşkım oyunun bittikten sonra sana anlatmak istediklerim var, bana zaman ayırabilir misin?” diye sorun ve erkeklerde muhabbet konularının farklı olduğunu bazen sizin yaşadıklarınızı kelimesi kelimesine bilmek istemeyebileceğini de hesaba katın.

Benzer Yazilar

Erkek Calvin Klein 2010/2011 Sonbahar Kış Modası

Ahmet DOĞDU

ALEXANDER MCQUENN

Ahmet DOĞDU

Diesel 2011 Erkek Kataloğu

Ahmet DOĞDU

Bu Yaz Erkek Stiline Yön Veren 3 Detay

2016 Trendy Erkek Çantaları

Ahmet DOĞDU

Kadınların Beğendiği En Başarılı Yerli Erkek Oyuncular

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz