Image default
Genel

Erkekler İlişkiler Hakkında Ne Düşünüyor?

Kadınların ilişkilerde daha yapıcı bir karakter olduğu bilinen bir gerçek. Kadının pek çok konuda kendini adayan bir içgüdüye sahip olması ilişkilerde erkek figürünü pasif hale getirebiliyor. Ancak kadınlara göre bazen çok önemli olan bir nokta erkeklere göre basit bir konu olabiliyor. İşte bu noktada kadınlar, ilişkiler sırasında erkeklerin ne düşündükleri ile çokça ilgileniyor. Çünkü kadınların her şeyi bilmek ve kontrol etmek istemesi belli bir noktadan sonra kavgaları beraberinde getiriyor. Üstelik patlama zamanına kadar da pek çok konuda kuruntu yapılabiliyor.

Sahiplenici Davranışları İçgüdülerinden Kaynaklanıyor

Dünya ilk oluştuğundan bu yana, erkeklerin toplayıcılık ve avcılıkla ilgilenmiş olması onları duygusal anlamda daha zayıf, bedensel anlamda daha güçlü kıldı. Bu da sahiplenme içgüdüsünü beraberinde getirdi. Dolaysıyla ilişkilerde erkek figürü temelde sahiplenici içgüdü ile hareket ediyor. Bir erkek ve kadının birlikteliği, erkeğe kadınını koruması ve onun yaşamı için çalışması gerekliliğini fısıldıyor. Günümüzde her iki tarafın eşitliğini elbette kabul görüyor. Ancak erkeğin düşünceleri bu noktada oldukça farklı. Partnerini kaybedeceğini düşünen bir erkek aynı içgüdü dayanağı ile saldırganlaşabiliyor ve korkabiliyor.

Şüphe Erkeklerde Daha Az

Kadınlar hormonlara da bağlı olarak erkeklere karşı daha az güven hissediyorlar. Ancak erkekler, kendi eşlerine ya da partnerlerine karşı daha çok güven duyuyorlar. Dolayısıyla tek gecelik ilişkilerin yalnızca erkeklere özgü bir davranış biçimi olduğunu da kendilerince kabul ediyorlar. Ancak bu tarz ilişkilerde erkek genellikle duygusal anlamda hiçbir şey hissetmiyor. Tamamen doğasının ona verdiği yetkiye dayanarak olaylara karşı koymayı aklından dahi geçirmiyor. Üstelik erkekler aldatmanın kalben gerçekleşeceğini düşünüyor. Dolayısıyla kadınların bu tarz ilişkilerde erkekleri suçluyor olması, erkekler tarafından genellikle anlaşılamıyor.

Benzer Yazilar

Parfüm Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uzun Saçlı Erkeklere Özel Bakım Önerileri

Ahmet DOĞDU

Yurtdışında Yaşamak Sanıldığı Kadar Güzel Bir Durum Mu?

Editor

Android Mi iOS Mu?

Editor

Dünyanın En Zengin Erkekleri

Editor

Sakın İhmal Etmeyin: Çorap Seçimi Nasıl Olmalı?

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz