Image default
FelsefErkek

Erkekler Kadınlarda İlk Neleri Fark Ederler?

Erkek ve kadın ilişkisi tarihin ilk dönemlerinden beri hep karmaşık olaylar zinciri gibi algılanmıştır ve bu zincirin halkalarından biri de tanışma anlarıdır. Tanışma anlarında eğer arada bir frekans uyumu söz konusu ise iki tarafın da birbiri ile ilgili takip ettiği şeyler olacaktır. İşte bu elektriğe bağlı olarak erkeklerin kadınlarda dikkat ettikleri bazı hususlar vardır. Peki, erkekler kadınlarda ilk neleri fark ederler? Erkeklerin ilk dikkatini çeken bayanların saçları olmaktadır. Hele ki sağlıklı ve gür saçlı bir bayan mutlaka erkeklerin ilgi odağı olmaktadır.

bakimli-saclar

Pek çok kadın için ilgi odağı olmak gurur vericidir. Saçlardan sonra acaba erkekler kadınlarda ilk neleri fark ederler? İkinci dikkat çeken nokta da giyim ve kuşamdır. Sıra dışı giyinen ve giydiğini yakıştıran bayanlar erkekler tarafından hemen fark edilmektedirler ve erkeklerin markajına girmektedirler. Daha sonra ise gülümsemeler erkeklerin ilgi alanında yer almaktadır. Güzel gülen bayanların etrafına ışık saçtığı gerçeği de bu tezi zaten doğrulamaktadır. Pek çok erkek, bakımlı ve temiz bayanları odaklarına almaktadırlar. Bayanların kendine özeni, erkeklerin gözünden kaçmamaktadır.

bakimli-kadinlar

Tabi bir de karşıdakini kadın olarak süzen ve değerlendiren erkek bakışları söz konusudur. Bu hususta acaba erkekler kadınlarda ilk neleri fark ederler? Gözlere odaklanan erkekler daha sonra gülümsemelere dikkat etmekte ve oradan da bakışlarını göğüslere indirmektedirler. İçgüdü ile gelişen bu davranışlarda belki de erkekler bile durumun böyle gelişeceğini bilmemekte ve kendilerini doğal akışa bırakmaktadırlar. Erkeklerin ilgi odağında olabilmek için güzel saçlar, güzel giyinmek, güzel gülümsemek, bakımlı ve temiz olmak yeterli olmaktadır. Ama tabi bayanların bunlardan rahatsız olmaması ölçüsünde bu dikkatli bakışları bayanlara çevirmekte her zaman fayda vardır.

Benzer Yazilar

Romantik Bir Yılbaşı Gecesi için Harika Öneriler

Erkeğin Aşık Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Ahmet DOĞDU

Kadınlar Ne İster Sorunsalı

Ahmet DOĞDU

En İyi Kondom Nasıl Seçilir? 

Ahmet DOĞDU

En Çok İşe Yarayan Sevgili Bulma Yöntemleri

Kadının Erkeğin Kariyerine Bakışı

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz