Image default
FelsefErkek

Erkekler Kadınlarda İlk Neye Bakar?

Erkekler ve kadınlar birbirinden oldukça farklı özelliklere sahip olmalarının yanı sıra aynı zamanda birbirlerini tamamlarlar. İlk buluşma, ilk bakış ise bu tamamlanmanın olup olmayacağı hakkında ipucu veren anlardandır. Kadın ve erkekte dikkat farklı noktalardadır ve erkekler ilk buluşmada neye dikkat eder sorusu, kadınlar için her zaman bir merak konusudur.

İşte erkekler için kadınlarda ilk bakışta neye dikkat eder sorusunun cevabı:

1- Gülümseme: Erkekler için kadının güzel gülümsemesi, ilk etki olarak güzel duygular uyandırıyor. Erkeklerin, güzel gülen kadınlardan etkilendiği belirtiliyor.

2- Bakışlar: Belki de bakışlar, ilk bakışta aşkı başlatan en önemli unsur bir kadın vücudundaki. Ne istediğini bilen ve kendinin farkında olan gözler, erkekleri ilk görüşte aşka düşürebilir!

3- Saç bakımı: Bir erkeğin kadınlarda ilk dikkat ettiği başka bir özellik de saçlar. Saçların bakımlı ve canlı görünümü erkekleri etkileyen noktalar arasında yer almış.

4- Yürüyüş şekli: Tarzınızı ve duruşunuzu en iyi ifade edebileceğiniz davranışlardan biri yürüyüş şeklinizdir. Dik, tutarlı, kendinden emin bir yürüyüş şekli, erkeklerde iyi bir etki bırakıyor.

5- Duruş: Yürüyüşünüz gibi duruşunuz da vücudunuzu en iyi şekilde göstermenin bir yolu. Yürüyüşte olduğu gibi yine dik ve düzgün bir duruş, erkeği etkiler.

6- Göğüsler: Kadınların ilk sıralarda düşündüğü şey olan ‘erkekler göğüse bakar’ imajı dağılıyor. Aksine erkeklerin, gülümseme bakış vb. özelliklerden sonra dikkkatini göğüslere verdiği belirlendi.

7- Takma – protez vb. kozmetik ürünler: Kadınlarının çoğunun inandığının aksine erkekler, doğal olmayan takma ürünleri(kirpik, saç, tırnak vb.) pek sevmiyor. Bu nedenle de bir kadında ilk dikkat ettiği, olumsuz karşılayabileceği şeylerin başında abartılı ürünler geliyor.

Erkeklerin kadınlarda dikkat ettikleri şeyler, yukarıda da görüldüğü gibi bilinenlerin ötesinde bir duruş sergiliyor.

Benzer Yazilar

Erkekler İçin Kadınları İtici Kılan 8 Detay

Ahmet DOĞDU

Kadınların Tahammül Edemediği 5 Davranış Şekli

ilk Buluşmada Mal Varlığını Söylemek

Ahmet DOĞDU

Çirkin Ama Çekici Erkeklerin Sırrı Ne?

Ahmet DOĞDU

Size Vakit Ayırmıyor Mu?

Ahmet DOĞDU

Kadın ve erkeğin inanılmaz yarışı

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz