Image default
Erkek Moda

Erkekler Kadınlarda Makyajdan Hoşlanır Mı?

Kadın dünyasının ne ürün ne de konu anlamında tükenmeyecek derinlikte konusu; kozmetik ve özellikle makyaj. Kadınlar için bu kadar önemli ve cezbedici olan makyaj dünyası erkeklerin gözünde tam olarak nasıl acaba? 100 kişiye sorulup popüler olan cevapları almaya ihtiyaç duyulmayan bir konu olsa gerek. Sosyal medya platformlarında özellikle yüz boyutlandırma olarak bilinen kontür ve aydınlatma işlemleriyle alakalı yüzlerce caps yine yüzlerce erkeğin sayfalarında paylaşılan fotoğraflardan.

erkekler-makyajdan-hoslanir-mi

Erkekler İçin Makyaj Ne İfade Eder?

Peki erkekler nasıl makyajdan hoşlanır? Sosyal medya hesaplarından Youtube’un Türkiye açısından bakıldığında yeni yeni oluşan popülaritesiyle beraber ortaya çıkan makyaj kanalları, Instagram makyaj hesapları ve ülkemizin yeni tanıştığı meslek olan “blogger”lıkla beraber makyaj oldukça rahat bilgi sahibi olunabilen bir konu haline geldi. Ve dolayısıyla kadınların bunlarca yıl uyguladığı tüm püf noktalar erkekler tarafından da artık bilinir oldu.

Sosyal medya hesaplarında dolaşan “artık kimseye güvenmem” cümlelerinin altındaki fotoğrafların çoğu yalnızca kontür yapmayı bilen masum kızların fotoğraflarıyla dolup taştı. Erkekler nasıl makyajdan hoşlanır sorusunu bu görseller anlamında sorarsak; makyaj sevmeyen erkek profili karşımıza çıkar. “No makeup makeup” denilen ve son zamanların trendi, “makyaj yokmuş gibi makyaj” görselinde bir kadın özelinde sorulduğundaysa bu soru erkekler hangi renk ruj sever platformuna taşınır, çünkü bu kez makyajlı, yani birçok erkek için bakımlı kadın isteği ortaya çıkar. Yani aslında burada konunun özü erkek ya da kadının, seçen ya da seçilen seçeneklerine kimi koyduğunuza bağlı olarak, ne istediği sorusunun cevabı daha önemlidir.

erkek-makyajdan-hoslanir-mi

Makyaj sevmeyen erkek için makyaj en fazla maskaralı göze kırmızı ruj iken, erkekler nasıl makyajdan hoşlanır sorusunu cevaplandırabilecek kadar konuya hakim erkekler için bu erkekler hangi renk ruj sever, takma kirpik mi doğal kirpik mi alt başlıklarına ayrılabilir.

Makyaj konusu erkekler açısından nasıl alt başlıklara ayrılabiliyorsa kadınlar için de bu “erkeğin makyajı” olarak addedilebilecek sakal konusunda yaşanır. Erkekler hangi renk ruj sever sorusu kadınlar özelinde sakal erkeğe yakışır mı ya dönüşürken makyaj sevmeyen erkek modeli de kadınlar da “sakalsız erkek seven kadın” başlığında eşitini bulur.

Benzer Yazilar

70’lerin Modası Saç Modelini Yeniden Yaşayın

Editor

Beyaz Her Yaz Moda

Editor

Islanmayı Sevmeyenler için Jack & Jones Yağmurluk Modelleri

Ahmet DOĞDU

KİLOLU ERKEK NASIL GİYİNMELİ?

Editor

Erkeklerde Yelek Kullanılarak Yapılabilecek Kombinler

Erkekler İçin Chino Pantolon Seçenekleri

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz