14.2 C
Istanbul, TR
Cuma, May 10, 2019
Kapak

Erkekler Kadınların İlk Neresine Bakar?

Erkekler tanısın tanımasın hayatında ilk gördükleri kadınların ilk önce gözlerine odaklanıyor. Bu araştırma sonucu her ne kadar pek çok erkeğin itiraz ettiği bir sonuç olsa da toplamda bin erkek üzerinde yapılan araştırma neticesinde böyle bir sonuca varıldı. Erkekler genellikle kadınlarda göğüs, kalça ve gözlere bakıyor. Araştırma ise bunlardan ilk önce gözlere bakıldığına daha sonra boya ve dudaklara bakıldığına işaret edilmektedir. Ardından da göğüs ve kalçalara bakıldığı dikkat çekmektedir. Bütünüyle bu özellikleri bakımından değerlendirildiği zaman söz konusu erkekler ilk nereye bakar araştırmanın neticesi olarak son derece enteresan bir sonuçla karşılaşıldığı belirtilmektedir.

İlk Gözlere Bakılıyor

1000 erkeğin katıldığı araştırmada erkeklerin ilk önce kadınlarda baktığı yer  gözlere odaklandığı sonucuna varıldı. Kalçalara ise diğer yerlerin sonrasında bakıldığı bulgular arasında geliyor. Gözlerden sonra kadının boyu, gülümseyiş şekli ve ardından dudakları baktıkları yerler arasında gelmektedir. Bunun hemen arkasından göğüsler ve kalçalara odaklanıyor. Bu şaşırtıcı detaylar dikkat çektiği zaman her anlamda ilk önce kadınlarda erkeklerin baktıkları yerin birçok erkek tarafından reddedildiği de bir gerçek.

Kalçalara Neredeyse En Son Bakılıyor

Araştırmaya göre kalçalar 8. sırada yer alıyor. Bu da kalçalara neredeyse en son bakıldığı sonucunu meydana getirmiş durumda. Bu durum da dikkate alındığı zaman her anlamda erkeklerin kadınlarda vücutlarının hangi bölgesine yoğunlaştıkları sonucuna yönelik olarak böyle bir sonucun elde edildiğini her halükarda dile getirmek dikkat çeken hususlar arasında geliyor.

Bütünüyle bu özellikler neticesinde değerlendirildiği zaman erkekler ilk nereye bakıyor her anlamda kalçaların en son bakılan yerlerden biri olduğu dikkatlerden kaçmıyor. Tüm bu detaylar da hem kadınlar hem de erkeklerin şaşırtıcı buldukları sonuç olmaya devam etse de her anlamda bu dikkat çeken detay bilimselliğini koruyor.

Benzer Yazilar

Rakı Nasıl İçilir?

Ahmet DOĞDU

TÜRKİYE’NİN ERKEK JÖNLERİ

Ahmet DOĞDU

Sarışınların psikolojik özellikleri

Ahmet DOĞDU

Sosyal Medyada Popüler Ve Etkin Olmanın Yolu

Editor

Erkeklerin Derdi Saç

Editor

Şömine Kavramı Değişiyor

Ahmet DOĞDU