Image default
FelsefErkek

Erkekler Kalp Güzelliğine Bakar Mı ?

Erkekler Kalp Güzelliğine Bakar Mı ?

Yüzyıllardır süregelen bir savaşın başkahramanı onlar. Kadın ve erkek. Devam lığ olarak devam eden bir savaşın iki farklı cephesi. Bazen aynı noktada buluşmalarda birçok kez hayata baktıkları pencere farklı oluyor. İlişkiler, hayat, hobiler, her birisi hakkında kadınlarında erkeklerinde çok farklı fikirleri farklı bakış açıları mevcut. Birbirleri ile devamlı bir çekişme olsuda iki cins birbiri olmadan da mümkün dağî l yapamıyor. Tüm bu söylediklerimiz gözden geçirilince insan düşünmeden edemiyor bu çekim gücünün neye dayandığını. Erkekler görünen neyse onu görürler genel itibariyle. Çok fazla ayrıntıcı değildirler. Kadınlar ise aslında ne söylemek istedi acaba öyle demek istemecimi ne ima ediyor diye saatlerce kendi kendilerini yer dururlar.
En çok tartışılan konulardan bir tanesidir ruh mu yoksa beden mi?Bu sorunun cevabı günlerce konuşulsa aylarca tartışılmada çok net bir sonuca varabileceğimizi sanmıyorum.Ama şunları göz ardı etmemek gerekiyor.Bir kadın düşünün.Her şeyiyle mükemmel.Vücut ölçüleri, saçları, göz rengi, bakışı, duruşu, gülüşü.Gerçekten herkesin dönüp bakabileceği bir güzelliğe sahip.Böyle bir kadından ilk heyecan geçtikten sonra ne beklersiniz? Eğer beraber yaşamayı düşünüyorsanız ilk önce saygı beklerseniz. Bir kadın ne kadar güzel olursa olsun, eğer saygısızsa tahammül edemezsiniz öyle değil mi! Eğer birlikte yaşamaktan daha ileriye geçip evliliği düşünüyorsanız dehada ciddiye alırsınız ve sadakat beklersiniz. Demekti bir kadın ne kadar güzel olursa olsun sadakatsiz ise yine tahammül edemezsiniz. Daha ileriye gidelim herkesin rüyalarını süsleyecek kadar güzel olan bu kadınla evlendiniz diyelim. Ve anne oldu. Beklentinizin boyutu briz daha değişecek ve iyi bir anne olmasını isteyeceksiniz. Demek ki bir kadın ne kadar güzel olursa olsun, vazifelerini yerine getirmekten uzaktaysa yine tahammül edemezsiniz.
Kadın yâda erkek fark etmiyor. Aslında hepimiz için ilk başta önemli olan bazı değerler mevcut. Evet, çok güzel bir kadına dönüp bakarız, etkileniriz belki, ama böyle bir kadın bazı sorumluluklardan yoksun, bazı değerlerden uzak ise hiçbirimiz, kendisiyle birlikte olmak istemeyiz. Güzellik bir bütündür. Beden ölçülerinde gizli olduğu kadar kalpte de gizlidir. İkisini birleştiremeyen bir kadın ne olursa olsun tahammül edilemez bir kadındır.

Benzer Yazilar

Ayrılmak İstediğinizi Nasıl Söylersiniz?

Ahmet DOĞDU

Evliliği Boşanma Girdabından Kurtarmanın Yolları

Editor

Kadınların Hoşlanmadığı 5 Erkek Tipi

Ahmet DOĞDU

ilişkide özel Alanları korumak

Ahmet DOĞDU

Bayanların hoşlandığı erkek tipleri

Ahmet DOĞDU

Biten Bir İlişkiyi Atlamanın 10 Adımı

Yorum Yaz