Image default
FelsefErkek

Erkekler Kız Arkadaşlarını Neden Kıskanır?

Erkekler Neden Ne Zaman Kıskanır?

İnsanların çoğu erkeklerdeki kıskançlığı sevgiye dayalı bulurlar her zaman seven insan kıskanır sözünü kullanırlar ancak durum sadece bundan ibaret değildir. Kıskançlık bazı erkeklerde ; yıkıcı, kırıcı, aşağılayıcı nitelikler taşıyan, zorlayıcı hastalık halini alması ile hayatı çekilmez gösteren bir davranış biçimi olabiliyor. Aslında her insanın hayatında bir yeri olan erkeklerde kıskançlık duygusu, bazen terk edilme gibi tehlikelere, bazen de sadakatsizliğe karşı insanda bir savunma şeklini alabiliyor.

erkeklerde-kiskanclik

Bazı erkekler kendi duygularını karşı tarafa yansıtabilirler. Kendi yaptıkları ya da yapacakları şeyleri kızlar tarafından da düşünürler ve onları bu düşünce oldukça yorar, aynı zamanda kısıtlama da getirebilirler. Öyle bir dozda olanlar vardır ki çevreniz de kız arkadaşınız dahi olsun istemeyen erkek yapısı mevcuttur.  Erkekler bazen de sergiledikleri maço hatta kaba tarzı tavırlarını sahiplenmeye bağlayabilirler. Bazı erkeklerde yetersizlik hissi olabilir. Yani küçükken sürekli eleştiri arasında sıkıştırılmış ve ebeveyn sevgisini tam alamamış erkeler, yetişkinlik dönemine ulaştıkları zaman çevrelerindeki erkeklerin onlardan daha yakışıklı olduğunu farklı görüldüğünü hissetmeleri onlara kendilerini yetersiz hissettirebilir ve bu nedenle kız arkadaşlarına sorgulayıcı soruları yönelterek kıskançlık davranışlarını sergileyebilirler.

kiskanc-erkekler

Kıskanç Erkekte Gerçekleşen  Düşünce ve Davranışlar

Kıskanç olan bir erkeğin aslında bir bakımdan karşısında onu anlayabilecek kız arkadaşının olması kişilerin yararınadır. Ancak bu böyle gerçekleşmiyor. Erkekler bazen dozlarını aşırıya kaçırabiliyor. Sevgilisini evden çıkarmayan aşırı kıskanç erkek bile olabiliyor. Bu tarz erkeklerin bu durumda kız arkadaşlarına da güvenlerinin tam olduğu söylenemez çünkü kıskanç bir erkek sürekli ilişkisinde güven sorunu yaşayarak kendisini toparlayamaz. Erkek nasıl kıskandığını karşı cinse de ifade edemez sadece yüksek dozlarda kısıtlar ve ilişkilerinde oldukça fazla sorun yaşayabilirler.

Sonuçta karşı tarafta bir erkek düşüncesinde algı yapamayacağı için sarsılmalar gerçekleşebilir. Kıskanç erkek ilişkisini hep tam sağlayamadığı düşüncesinde kalır. Çünkü kıskançlık onların karşı tarafa anlayış oranını da düşürmektedir. Sinirlendikleri zaman kıskançlık zamanlarında karşı cinslerine kötü şeyler söyleseler dahi onu düşünmezler halâ kıskançlık davranışları onları sarar ve bu durum içerisinde maalesef ki erkelerde kalmak istemezler.

Benzer Yazilar

Sevgilinizin Sizden Sıkıldığını Gösteren 8 Davranış

Ahmet DOĞDU

Burcunu Söyleyin, Nasıl Tavlayacağınızı Söyleyelim

Editor

Kadınlara Sorduk Hangi Kıvanç Tatlıtuğ?

Ahmet DOĞDU

Kadınlara Daha Dişi Hissettirmenin 5 Yolu

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Kumar Alışkanlığı ve Nedenleri

Ahmet DOĞDU

ilişkide özel Alanları korumak

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz