Image default
Genel

Erkekler Kızlara Açılmak İçin Neyi Beklerler?

Geçmiş dönemlerde erkekler kızlara açılırdı. Ama şimdi durumlar biraz farklılaştı. Erkekler ilk adımı kızlardan bekler oldu. Kızlar ise kendi kendilerine soruyorlar; ”Erkekler kızlara açılmak için neyi beklerler?” Sorunun cevabını biraz düşünecek olursak en belirgin cevap reddedilme korkusu olarak karşımıza çıkmaktadır.

erkeklerin-ilk-adimi-atmasi.jpg

Reddedilmek insanın özgüvenini kıran durumların başında gelmektedir. Hele ki reddedildiğiniz kişiye karşı bir duygu besliyorsanız olay daha da gurur kırıcı olabilir. Erkeklerin kızlara açılmama sebepleri arasında erkeğin kızı burnu havada görmesi, bu kız bana bakmaz psikolojisi, kızdan gelecek olan arkadaş kalma isteği, erkeğin duygularını nasıl dile getireceğini bilmemesi, kızın başka birini sevmesi, erkeğin maddi kaygı duyması, gurur, ileride değişir mi kaygısı, ilk hamleyi kızdan beklemesi, daha önceden bu konuda büyük yara alması ve doğru zamanı beklemek gibi bir sürü madde sıralanabilir. Bunları düşündüğümüz zaman ”Erkekler kızlara açılmak için neyi beklerler?” bu soruyla karşılaştığımız zaman erkekler haklı çıkabiliyor. Açılamayan erkeğin duyguları ciddi ise ömrünü kıza beklemeye adamaktan çekinmez. Ama basit ve sıradan duygular ise kolayca vazgeçebilir.

erkekler-neden-ilk-adimi-atmaz.jpg

Açılamayan erkeklerde kıza karşı ya çok samimi davranışlar ya da çok soğuk davranışlar gözlenir. Çünkü duygularını nasıl kontrol edeceğini bilmez ve bu yüzden ya en zirvede ya da en altta yaşar. Kızların merak ettiği bir diğer durum ise erkeğin bekleme zamanıdır. Bu kişiden kişiye değişebilir. Bu zamanı kısaltan durumlar arasında en başta kızın erkeğe karşı davranışları gelmektedir.

erkekler-acilmak-icin-neden-bekler.jpg

Kızlar daha cesaretli varlıklar olduğunda; ”Erkekler kızlara açılmak için neyi beklerler?”, “Acaba yanlış mı anladı beni?”,” Kendine beni layık görmüyor mu?” gibi soru sorabilirler kendilerine. Ama olayın kısa çözümü erkek kendinden eminse ve ben bu kızı mutlu ederim, diye düşünüyor ise beklemek boşa geçen bir zaman olarak kalır.

Benzer Yazilar

Arda – Berkay Kavgasında Son Durum

Editor

Uzak Durmanız Gereken Kadın Profilleri

Sevgililer Günü Gelirken Bilmeniz Gerekenler

Ahmet DOĞDU

Uzun Saçlı Erkeklere Özel Bakım Önerileri

Ahmet DOĞDU

İş Görüşmesine Giderken Ne Giyilir?

Ahmet DOĞDU

İşte Ucuza Uçmanın 5 Yöntemi

Editor

Yorum Yaz