Image default
Erkek Sağlık

Erkekler Kulak Tüylerini Nasıl Alır?

Tüylenme, kaçınılmaz bir gerçektir. Fazlalığı rahatsızlık verse de tüylerin işlevinin bizi dış etmenlere karşı korumak olduğunu söylemekte fayda var. Kulaktaki tüylenme, kulağa giren kirin kulak zarına kadar ilerlemesini engeller. Bu tüylerin azalması, daha sık tıkanması anlamına da gelecektir. Ama gereği kadar müdahale edilmesi de yersiz olmayacaktır. Erkeklerde kulak tüylenme hormonsal durumlardan önce daha sık rastlanan bir durumdur. Erkeklerin kulak tüyleri sorunu için çeşitli çözüm yolları vardır.

erkeklerde-kulak-kili.jpg

Kulak Kılları İçin Tüy Dökücü Krem

Tüy dökücü kremleri birçok yerden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta, bu kremlerin vücudun belirli bölgelerinde kullanımının hassasiyet yaratabileceğidir. Erkeklerde genellikle sırt, omuz, kol ve bacak bölgelerinde tercih edilir. Kol altı ve genital bölgeler hassas olduğu için çok tercih edilmemesi tavsiye edilir. Alerjik bir cildiniz varsa başlamadan önce cildinizin ufak bir kısmında deneme yapabilir, işlem bitince suyla temizleyebilirsiniz. Kullanımından 3-5 gün sonra kıllar tekrar çıkmaya başlayacaktır. Kulak kılları için tüy dökücü kullanırken fazla derinlere sürmemeniz tavsiye edilir. Cildinizde çıkan tüylerin protein yapısını çözerek dökülmesini sağlayan bu kremlerin prospektüsünü kullanmadan önce mutlaka okuyun. Kremi sivilce, yara gibi yerlerden uzak tutmanızda fayda olacaktır. Diğeri işlemlere göre daha zahmetsiz olduğu için tercih edilmektedir.

kulak-kili.jpg

Makas veya Cımbız

Kulak gibi ulaşması zor yerlere varmasını sağlayacak özel makasla veya cımbızla tüylerinizden geçici de olsa kurtulabilirsiniz. Cımbız kökten alacağı için daha geç çıkacaktır, azalma ihtimali de vardır.

Tıraş Makinesi

Burun ve kulak kılları için daha ufak tasarlanmış elektrikli makineleri kullanarak da bu tüylerden kurtulabilirsiniz. Makinenin çok içe girmemesine dikkat etmeniz yararlı olacaktır.

Ağda

Ağda deyince kulağa kadınların vazgeçilmez tüylerden arınma yöntemi gibi gelebilir. Acılı da olsa daha geç çıkacağı ve tek seferde temizleyeceği için tercih edilebilir.

Lazer

Lazer aslında en uzun vadeli çözümdür. Belki kökten çözüm garantisi veremez ama kıl köklerinin incelmesiyle rahatlayacağınız kesin.

Yakarak Alma

Genellikle berberlerin kullandığı bir yöntemdir. Evde yapılması zarar doğurabileceğinden bilen birine yaptırmak önemlidir. İspirtoyla yapılan bu işlemi dikkatle yaptırmanız tavsiye edilir.

Benzer Yazilar

Her Gün Traş Olmak Cilde Zarar Veriyor Mu?

Editor

Kışın vazgeçilmezindeki afrodizyak etkisi

Ahmet DOĞDU

Saç Beyazlamasına Karşı Bitkisel Kürler

Editor

Erkeklerde Mantar Hastalığı ve Tedavisi

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Akne Sorunu Ve Tedavi Yöntemleri

Ahmet DOĞDU

Erkekler Lazer Epilasyon Yaptırabilir mi?

Editor

Yorum Yaz