Image default
Genel

Erkekler Mars’tan Kadınlar Venüs’ten Gerçekten mi?

Uzun yıllardan beri slogan haline gelen bir cümledir erkeklerin Mars'tan kadınların ise Venüs'ten olduğu. Aynı zamanda John Gray tarafından yazılan bir kitap olan bu cümle ne olursa olsun kadınlar ve erkeklerin farklı düşündüklerini ortaya koyar cinsten.

erkekler-marstan-kadinlar-venusten.jpeg

Mars ve Venüs Ayrımı

Erkeklerin güce ve başarıya verdikleri önem ile kadınların sevgi ve ilişkiye verdikleri önem eşit düzeyde. Ancak önem verdikleri olgular farklı olunca ortaya başka bir senaryo çıkıyor. Her zaman söylenilen 'beni anlamadın' cümlesi de anlaşılır hale geliyor. Erkeklerin değer verdikleri ile kadınların değer verdikleri şeylerde farklılaşma görülünce gezegenler ile ayrıma gidilmiştir ve cümle kalıp hale gelmiştir. Ancak birleşilen bir nokta var ki o da duygular. Cinsiyet ne olursa olsun duygular her zaman önem taşıyor.

kadinlarla-erkekler-arasindaki-farklar-nelerdir.jpg

Beyin Farklılığı

Tüm araştırmalar gösteriyor ki kadın ve erkek beyni farklı çalışıyor. Cinsiyet farklılığından doğan bu ayrım beynin de cinsiyetinin olduğuna dair ipuçları vermektedir. Birçok bilimsel teknik ve deneyler sonucunda kanıt bulunamasa da sinir yoğunlukları erkek özellikleri gösteriyor ve dış etkiler ise kadın özelliklerine dönüşüyor. En çok etki ile form belirli hale geliyor.

erkek-ve-kadin-farklari-nelerdir.jpg

Ayrım Nedeniyle Oluşan Anlaşmazlıklarda Ne Yapmalı?

Her ilişkide yapılacak en önemli şey empati olmalıdır. İstekler mutlaka söylenmeli ve karşıdaki kişinin duyguları gözetilmelidir. Erkeklerin ve kadınlarınözel mağaralarına girmek her zaman daha iyi sonuçlar vermektedir. Güven, saygı ve sevgi içerisinde sorgulayıcı bir yaklaşımla kadınlara yaklaşmak kadınların ne istediğini çok daha anlamaya yardımcı olmaktadır. Aynı şekilde duygular gözetilerek erkeğe yaklaşılmalı ve erkeğe güvensizlik hissettirilmemelidir. Başarısızlık ve eksiklikten korkan erkek ilişkiyi olumsuzluğa sürüklemektedir. Bu nedenle bu duygular yansıtılmadan ilişki devam etmelidir.  Ancak her zaman farklı duygularla yaşayan erkek ve kadınlar olduğu unutulmamalıdır. Bu durumda herşey tersine dönebilir.

Benzer Yazilar

İş Görüşmesine Giderken Ne Giyilir?

Ahmet DOĞDU

Erkekler Estetikte Neyi Tercih Ediyor

Ahmet DOĞDU

İYİ GİTMEYEN İLİŞKİYİ DÜZELTMENİN PÜF YOLLARI

Editor

Bu Erkek Saç Modellerini Beğeneceksiniz

Ahmet DOĞDU

Kadınların Etkilendiği Kokular

Ahmet DOĞDU

Bu Kavga Bitmez: Slip vs. Boxer

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz