Image default
FelsefErkek

Erkekler Naz Yapan Kadınları Mı Sever ?

Erkeklerin sevdiği kadın tipleri hakkında bir fikrimiz vardır. Hatta detaylandırabiliriz bile. Ancak erkeklerin hoşlandığı davranışlar nelerdir dediğimizde çok farklı sonuçlar elde edebiliriz. Şu bir gerçek ki erkekler kadınları sahiplenmek ve liderlik kurmayı daha çok isterler. Bu nedenle belki de kadınların kendilerine karşı biraz daha fazla itaatkar ve söz dinleyen durumunda olmalarını isteyebilirler. Bu noktada kadınların naz yapması farklı sonuçlar doğurabilir. Dilimizde bir atasözü tabiri ile “fazla naz aşık usandırır” sonucu ile karşılaşılabilir.

kadinlarin-naz-yapmasi

Hangi Naz?

Erkeklerin hoşlandığı davranışlar içerisinde naz pek yer almaz. Ama nazlanmayı yapacak olan kadın bunu neden ve ne zaman yapmaktadır. İşte bu erkeklerin sevdiği kadın tipleri ile de alakalı. Yani kadın yatakta, tahrik etmek için veya erkeğin eşref saatine denk düşen bir anda nazlanırsa, o zaman belki de erkeğin hoşuna giden ve daha çok heyecanlandıran bir durum halini alabilir. Kadınların naz yapması genellikle erkeğe bir şey yaptırma veya bir şey aldırma üzerine kurulu olabildiğinden erkeklerin naza karşı bir önyargısı vardır. Ancak bazen nazın dozajı öyle ayarlanır ki erkek o nazlanmaya aşık ve bağımlı olabilir.

Nazı Yapana Bak!

Naz her bünyede aynı tepkimeyi vermez. Cilveli, minyon ve sempatik bir yüz yapısına sahip, yani çocuksu bir kadının naz tepkimesi ile daha olgun ve dik duruşlu bir kadının naz yapması elbette aynı sonuçları doğurmaz. Bu nedenler kadınların naz yapması normaldir ama bunu bir de yapana bakacaksın. Doğru sonuç için doğru nazlanan kişi misiniz, kadının önce buna cevap vermesi gerekir. Erkeklerin sevdiği kadın tipleri arasında bu nedenle minyon kadınlar bu anlamda avantajlıdır. Ciddi ve dik duruşlu bir kadının nazlanması, usandırmaz, vazgeçirtir.

erkeklerin-hoslandigi-davranislar

Dozu Ayarlanmalı

Erkeklerin hoşlandığı davranışları sempatik, sevecen, anlayışlı ve alımlı olmayı sayabiliriz. Ama kadınların nazlı tavırları konusunda doz iyi ayarlanmazsa olumsuz sonuçlar doğuracaktır. Erkekler eşlerinden aynı zamanda anaçlık duygularını da beklerler. Yani kendinden emin, sahiplenen ve kusurları örten bir kadın beklerler. Bu nedenle, dozu fazla nazlanma, erkeğe karşısındakinin halen bir çocuk olduğunu ve emin olma duygusundan uzak bir kadına bağlanma korkusunu yaşatır. Böylece ilişki nötr bir halde ilerler.

Benzer Yazilar

Erkekleri Kadınlardan Soğutan Nedenler

Editor

İlk Buluşmada Onu Şaşırtmanın Yolları

Ahmet DOĞDU

Erkekler Ne Zaman Olgunlaşır?

Editor

Çapkın Bir Erkekten Kadınlara Tavsiyeler

Ahmet DOĞDU

Erkek Psikolojsinden Ne Kadar Anlıyorsun?

Editor

Sevgilisi Olunca Arkadaşlarını Unutan Erkekler

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz