Image default
Erkek Sağlık

Erkekler Ne Sıklıkta Mastürbasyon Yapmalıdır?

Mastürbasyon (öz doyurum) kendi kendini tatmin etme anlamına gelmektedir. Cinsel organın el yordamıyla tatmin edilerek cinsel boşalma ve ruhsal rahatlama sağlanmaktadır. Ancak erkekler ne sıklıkta mastürbasyon yapmaları gerektiği konusunda herhangi bir bilgiye sahip değildir.

Mastürbasyonun ne kadar sıklıkla yapılacağı aslında kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Çünkü her zaman mastürbasyon zaten yapılmaz. Kişi ne zaman cinsel ilişkiye aç olduğunu hissederse mutlaka mastürbasyon yapmalıdır. Ancak sırf yapmak için her gün mastürbasyon yapan erkeklerin sayısı da bir hayli fazlacadır. Bu kesinlikle doğru bir davranış değildir. Bu başta erken boşalma sorunlarıyla birlikte kısırlık, cinsel iştahsızlık gibi birtakım sorunların da beraberinde gelmesine yol açmaktadır. Bu bakımdan mastürbasyon sıklığı erkek için genellikle haftada 2 gün önerilmektedir.

Mastürbasyonun Zararları

Burada kastedilen aşırı mastürbasyon yapmanın zararlarıdır. Aşırı derecede mastürbasyon her gün yapılan ve uyaran olmadığı halde yapılan mastürbasyon durumudur. Bu gibi durumlarla erkekler ne zaman mastürbasyon yapar sorusu akla gelmektedir. Bunun için erkeğin haftada 2 kere yapması önerilmektedir. Bunun yanında aşırı derecede cinsel uyaranlar sonucu erekte olmuş penisin cinsel isteğini bastırmak için de mastürbasyona yer vermek her anlamda mümkün. Mastürbasyon başta erken boşalma problemini yaratmasının yanı sıra cinsel iştahsızlık sorunlarını da beraberinde getirir ki bu da her anlamda zararları arasındadır.

Mastürbasyonun Yararları

Mastürbasyonun elbette yararları da bulunmaktadır. Bunların ilki olarak hayal dünyasının gelişmesi ve yaratıcılığın artmasıdır. Bunun yanı sıra cinsel rahatlamanın beraberinde getirdiği bedensel gevşemenin de etkisine dayanarak her anlamda mastürbasyon sıklığı ile doğru orantılı olarak kişinin yaşama sevinciyle dopdolu olmasını sağlaması da her anlamda dikkat çeken birtakım özellikleri olması adına son derece önemli bir unsurdur.

Benzer Yazilar

Erkeklerin En Büyük Hayali: Adonis Kasları

Ahmet DOĞDU

Erkek için botoks

Ahmet DOĞDU

Erken Saç Dökülmesi

Ahmet DOĞDU

Protein Tozu Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Editor

Sağlıklı Erkeklerde Periyodik Muayeneler

Ahmet DOĞDU

Ereksiyon Olamama Problemini Çözen Besinler

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz