Image default
Genel

Erkekler Ne Söyler, Kadınlar Ne Anlar?

Kadın ve erkek arasındaki diyalogları çözebilmenin bir akademisi ya da dili yoktur. Erkeğin söylediği şey değildir önemli olan, kadının neyi görmek istediğidir. Erkekler ne söyler kadınlar ne anlar sorusu tüm ülkelerde bir sorun teşkil ediyor olmalı ki, bu soruya cevap bulamayan insanlar konuyu tiye almakta bulmuş ve konunun filmini çekmişler.

erkek-akli-kadin-akli.jpg

Sadece film değil, erkekler ne söyler kadınlar ne anlar kitabı bile piyasada mevcut. Ancak bu konunun tek çözüm noktası, kadının duymak istediği ne ise erkeğin onu söylediğidir.

kadin-ve-erkek-beyni.jpg

Aslında Beni Seviyor ve Üzmek İstemiyor

Evet, erkeklerin kaçış noktalarından biridir bu tavır. ‘ ben seni üzerim, sen bana fazla iyisin’ gibi uzayıp giden cümleler aslında, kibarca karşıdaki bayanı geri çevirme yöntemidir. Ancak kadınların anladığı, erkeğin onu çok sevdiği için üzmek istemediğidir.

erkek-ve-kadin-arasindaki-fark.jpg

Sen Her Halinle Güzelsin

Bakımına çok fazla harcama yapan bayanlar için erkeklerin tavırları genellikle bu şekildedir. Sen doğal  halinle daha güzelsin, makyaja ihtiyacın yok ki… gibi uzayıp giden cümleler kadınların içini eritmeye yetse de, aslında altında yatan şey para harcamaya sınır koymasını istemektir. Ancak, kadının içi erise de ben kendim için yapıyorum diye devam edecektir.

Bir de bazı durumlar vardır ki, erkek içinden gelmiştir ve bayana ‘ bugün çok güzelsin’ demiştir. Bazı durumlarda kesinlikle söylenmemesi gereken bir sözdür bu. Çünkü bir bayanın bu cümleye yükleyebileceği anlam çok derindir. ‘ Sen kesin bir hata yaptın’ diye başlayıp hatta ‘ yoksa sen beni aldatıyor musun, o yüzden mi ilgi gösteriyorsun’ diye devam edebilir.

Kadın ve erkeğin beyninin farklı olarak algıladığı bilimsel olarak bile kanıtlanmıştır. Bilimsel payı mı var yoksa kadınlar öyle istediği için mi o şekilde algılıyorlar, henüz çözülememiştir. Ancak bilinen tek bir gerçek vardır ki, o da erkekler ne söyler kadınlar ne anlar.

Benzer Yazilar

Erkek ve Sakal

Romantik mi Maço mu?

Dünyanın En Zengin Erkekleri

Editor

Kedi Seven Erkeklere Aşık Olunuyor

Ahmet DOĞDU

“İdeal baba” Olmanın Kuralları

Ahmet DOĞDU

Pembe Giyemem Diyen Erkekler Out

Yorum Yaz