Image default
FelsefErkek

Erkekler Neden Aile Hayatına Düşkün Olurlar?

Erkekler ihtiyaçlarını karşılama konusunda kadınlara oranla daha başarısız olduklarından arkalarında hep bir kadın olmasını isterler. Kendisine bakan annesinden hayatını paylaşacak kadına kadar ilgi gören ve bakımı sağlanan erkek bu konfordan asla vazgeçmez. O yüzden evliliklerinde çatırdamalar olsa dahi erkek aile ortamından uzaklaşmaz ve bu evliliği sonlandırmak da zorlanır.

erkekler-aile-hayatina-duskun

Ailenin Kutsallığı Erkek İçin Önemli

Aile kavramının kutsallığı ile yetişen erkek bu kurumun ayakta kalması için çoğu zaman büyük mücadeleler veren taraf olur. Erkek evine bakar kadın çocuklara kültürünün değişmesi ile birlikte hayat mücadelesini eşi ile birlikte göğüsleyen erkek huzuru ve rahatı bulduğu aile yaşamının devamı için çalışır. Günlük ihtiyaçlarının karşılanması konusunda erişkinliğe kadar annesinin kanatları altında olan erkekler evlenip hayat arkadaşını bulunca, kendisine bakan ve tüm ilgisini gösteren eşini mutlu etmeye çabalar. Erkekler ve aile hayatında öncelik daima huzuru sağlamak ve ailenin tüm ihtiyacını karşılamak bulunur.Eve geldiğinde sıcak bir yemek ve gülümsemenin yanısıra çocuk sesleri ile karşılanmaktan mutluluk duyan erkek bu sahneyi bir ömür boyu yaşamaktan yanadır.

erkekler-neden-ailesine-duskundur

Eşler Sorunlarını Kendi Çözmeli

Aile hayatının huzurlu ortamını korumak için erkek kadar kadına düşen bir takım görevler vardır. Bu görevleri eşler saygı ve sevgi çercevesinde yerine getirmeleri halinde aile bütünlüğünü bozacak tatsızlıkların yaşanması mümkün değildir. Aile birliğinin korunması ve aile hayatının sürdürülebilirliğinin bir diğer püf noktası ise aile büyüklerinin gerekli olmadığı hallerde evlilik kurumuna müdehalede bulunmamalarından geçer. Bu noktada kaynana faktörü oldukça önemlidir. Erkek eğer aile saadetinin devam etmesini istiyorsa annesi ve eşi arasındaki dengeyi iyi koruyabilmelidir. Bu ince çizgide zorlanan çoğu erkeğin evliliği daima hüsranla sonuçlanmıştır.

Ev Sığınacak Liman

Erkekler için aile sığınacak güvenli bir liman gibidir. Kapıdan içeri girdiği andan itibaren iş stresini attabildiği sevgi yumağı ile karşılanmayı bekleyen ve bu karşılamayı gördükten sonra da kendini süpermen gibi hisseden erkek, her türlü sorunu kolayca aşabilecek güce sahip olur. ”Her güçlü erkeğin ardında bir kadın vardır ” sözü ise burdan gelir. Erkeğin ailesine olan düşkünlüğü evin içindeki huzurlu ortamla eş değerdir.Zaman zaman yaşanan tatsızlıkların aşılmasında da çiftlerin sorunlarını sakin ve kırıcı olmadan konuşmaları ise aile saadetinin devamı için oldukça önemlidir.

Benzer Yazilar

Size Bir Sır Vereyim Mi? Güzel Kadınlar Erkek Sağlığına İyi Geliyor!

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin En Sevdiği 5 Sürpriz

Ahmet DOĞDU

Erkek Burçları ve En Belirgin Özellikleri

Ahmet DOĞDU

Erkekler İlişkide Neye İhtiyaç Duyar?

Ahmet DOĞDU

Erkekleri Çileden Çıkaran 7 Durum

Kadınların Hoşlanmadığı 5 Davranış

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz